Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali
2. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali
Zeytiniyle ünlü Bursa’nın Gemlik ilçesinde geleneksel olarak düzenlenecek olan ‘’2. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali’’ için hazırlıklar tamamlandı
Kültür Sanat 22 Ekim 2016 - 10:51

Festival açılışından önce, Demokrasi Meydanı'nda kurulan Gemlikli zeytin üreticilerinin ürünlerinin sergilendiği ve derneklerin konumlandığı çadırlar ziyarete açıldı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim'in açılışını yaptığı çadırlar, festival boyunca meydanda olacak.

2

Festival, uluslararası bir festival olma değeri taşıması ve geleneksel hale gelmesi açısından geniş kitlelere ulaşma imkânı bulacak. 1. gün Gemlikli şehit aileleri ile birlikte Ömer Halis Demir'in adının verileceği parkın açılış töreni yapılacak olup; festival kortej yürüyüşünün ardından etkinlikler, gün boyunca devam edecek.

GEMLİK EĞLENCEYE DOYACAK

Eğlenceli festival, “Zeytin gibi sağlıklı, bereketli ve uzun bir ömür” temasıyla; bu akşam açılış kortejinden eğlenceli yarışmalara, spor etkinliklerinden sanatsal çalışmalara, uluslararası satranç turnuvasından, resim, şiir, kompozisyon, fotoğraf ve sergi açılışlarına, çocuk oyun gösterilerinden halk oyunları gösterilerine kadar binlerce Gemlikli ve festival katılımcısıyla buluşuyor. Geceye, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın katılımı gerçekleşecek. TGRT program yapımcısı ve sunucusu Belma Belen'in sunumuyla renklendireceği gecenin onur konuğu sanatçı Turgay Başyayla olacak. Demokrasi Meydanı'ndaki etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.