Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Berna Laçin’in TEOG isyanı sürüyor!
Berna Laçin’in TEOG isyanı sürüyor!
Berna Laçin, TEOG'un kaldırılmasına ve eğitim sisteminin sil baştan yenilenmesine sert tepki göstermeye devam ediyor: "Senede bir tane sınavı hatasız yapmayı başaramayanlar bütün sistemi yıkıp nasıl bir günde yeniden yapılandıracaklar?"
Kültür Sanat 22 Eylül 2017 - 12:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalında “Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum” demesinin ardından 2013’te AKP döneminde yürürlüğe giren TEOG’un kaldırılmasına yönelik tepkiler sürüyor.

TEOG’un bir günde kaldırılması ve yerine yeni bir alternatifin de konulmaması sanat camiasında da gündemde.

Berna Laçin Twitter adresinden yaptığı açıklamada, değişikliğe tepki gösterdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın “Benim de TEOG’dan geçmiş bir çocuğum var” açıklamasını hatırlatan Laçin, Yılmaz’a çocuğuyla ilgili “Hangi okula girdi acaba?” sorusunu yöneltti.

‘ONLAR ZİRVEYİ BİZ DİBİ ZORLUYORUZ’

“Senede bir tane sınavı hatasız yapmayı başaramayanlar bütün sistemi yıkıp nasıl bir günde yeniden yapılandıracaklar?” diyen Laçin, “Ben İngiltere prensinin çocuğunun ana okulunu bile biliyorum ama bizim bakanların çocukları nerede okur sır maşallah! Bakan diyor ki ‘Finlandiya değişim yapınca bir şey demiyorsunuz’. Onlar her değişimde zirveyi, biz her değişimde dibi zorluyoruz da ondan!” dedi.

bernalacin

LAÇİN, İKİ GÜN ÖNCE DE YİNE TEOG KONUSUNU ELEŞTİRMİŞTİ…

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.