Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bozcaadalı kadınlardan özel tatlar
Bozcaadalı kadınlardan özel tatlar
Bozcaada’nın yerel lezzetlerini daha çok insanla tanıştırmayı hedefleyen 'Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali'nin hazırlıklarına başlandı. 8'inci kez düzenlenecek olan festival adalı kadınların hazırladığı özel tatları ziyaretçilerle buluşturacak.
Kültür Sanat 22 Eylül 2017 - 13:36

23 Eylül tarihinde 8.'si düzenlenecek olan festivalde her yıl olduğu gibi bu yıl da adalı kadınların hazırladığı yemeklerin tadımları yapılacak.

Organizasyonu BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği) tarafından yapılan festivalde alanında tecrübeli, İstanbul merkezli Çizgi Ötesi Grup şirketi ile anlaşma yapıldı. Organizasyonun Çizgi Ötesi Grup tarafından yapılacağı festivalde etkinlikler ve içerik de diğer yıllara oranla artırıldı.

LEZZET, MÜZİK VE DANS

‘BOZCAADA-lıyız’ temasıyla yola çıkan festival ekibi, öncelikle festival etkinliklerini birkaç saatle sınırlı tutmayıp tüm güne çıkardı. Festival açılışının ardından Bozcaada meydanında kurulacak stantlarda çeşitli atölye çalışmaları düzenlenecek. Etkinlikleri sadece bir alanla sınırlı tutmayan festival ekibi sokak müzisyenleri, dans, yoga ve pilates workshopları ile konuklara keyifli zamanlar yaşatacak. Alanında ün yapmış ünlü isimlerin de katılacağı festivalde sürpriz etkinlikler de düzenlenecek. Festival ‘Midilli Rebet’ grubunun konseri ile sona erecek.

Festivalin asıl teması olan ‘Yerel Tatlar' ise yine adalı hanımların kendi elleriyle hazırladıkları yemekleri sunacakları stantlarda yerlerini alacak. Konuklar bu kez adalı hanımlar ile birlikte yemeklerin nasıl yapıldığını da öğrenebilecekler.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.