Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Burak Göral’dan en iyi 5 kötü polis filmi önerisi
Burak Göral’dan en iyi 5 kötü polis filmi önerisi
Sözcü Gazetesi sinema eleştirmeni Burak Göral, 'Hayatım Film' diyenler için bu kez de sinema tarihinin en iyi 5 kötü polisini derledi.
Kültür Sanat 21 Mart 2016 - 12:27

Sözcü TV

Her hafta Sözcü gazetesinin Şık ekinde Hayatım Film köşesiyle okuyucularıyla buluşan sinema eleştirmeni Burak Göral, Sözcü TV izleyicileri için film önerileri sunmaya devam ediyor.

Burak Göral bu hafta da izleyiciler için en iyi kötü polis hikayelerinden bir seçki hazırladı. Göral’ın seçtiği filmlerden ilki bu hafta vizyona giren Kod 999. Oldukça kötü polislerden oluşan bir ekibin hikayesinin anlatıldığı film polisiye-gerilim türünde. Filmin bazı inandırıcılık sorunları olsa da çok şık çekilmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Sinemanın en sevilen beş kötü polisine gelirsek; Beş numarada Insomnia var Cristopher Nolan’ın. Nolan ülkemizde çok sevilen bir yönetmen. Filmde usta aktör Al Pacino’nun canlandırdığı karakter hem kendi vicdanıyla hesaplaştığı için uykusuzluk çekerken hem de bir cinayeti aydınlatmaya çalışıyor.

Dört numarada Kirli İlişkiler var. Mikke Figgis’in yönettiği filmde çok sevilen ancak kötü polis rolünde çok da görmeye alışık olmadığımız Richard Gere yer alıyor. Gere filmde ortağına iyi polis rolü oynasa da bir süre sonra maskesi düşüyor. Kirli İlişkiler iyi bir polisiye-gerilim filmi olsa da çok fazla izlenmedi.

İnsomnia'da usta aktör Al Pacino'nun canlandırdığı karakter hem kendi vicdanıyla hesaplaştığı için uykusuzluk çekerken hem de bir cinayeti aydınlatmaya çalışıyor.

WASHINGTON’UN DÖNÜM NOKTASI OLDU

Üçüncü sırada Antonie Foqua’un İlk Gün‘ü var. Polisiye türünde çok önemli bir film olan İlk Gün, Denzel Washington’u bütün dünyada bambaşka bir yere koydu film. Filmde genç ortağına bütün gün kendini anlatan polisin aslında hiç de iyi bir polis olmadığı anlatılıyordu. Nefes nefese geçen ve sonuna yaklaştıkça daha da heyecanlı hale gelen bir günü anlatıyor İlk Gün. Peki Burak Göral’ın seçtiği en iyi kötü polis sıralamasında ilk bir ve ikinci sırada ne var? İzlemek için tıklayın…

 

 

 

Son güncelleme: 13:09 - 28.03.2016