Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünya Barış Günü’nde sıradışı bir performans verecek!
Dünya Barış Günü’nde sıradışı bir performans verecek!
Başarılı müzisyen Hakan Ali Toker, 21 Eylül Dünya Barış Günü'nde sıradışı bir performansa imza atacak. Sanatçı, yamaç paraşütü ile Babadağ'ın zirvesinden atlayacak ve farklı kültürlerde doğan eserleri akerdeonu ile çalarak, Ölüdeniz'e inecek.
Kültür Sanat 18 Eylül 2017 - 14:12

Türk müziğini piyanoyla yorumlamadaki başarısı ile dikkat çeken Hakan Ali Toker, 21 Eylül Dünya Barış Günü’nde Fethiye Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali’nde vereceği 4 konserden birini havada gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

HAVADA AKERDEON ÇALACAK!

Sanatçı akordeonu ile birlikte Babadağ’ın zirvesinden yamaç paraşütü ile atlayacak ve barış için dünya milletlerinden şarkılar çalarak Ölüdeniz Sahil bandına süzülerek iniş yapacak.

Bu performans, daha önce başka müzisyenlerce de gerçekleştirilmişti. Ancak Toker’in farkı, performansının canlı yayınlanması olacak.

ATATÜRK’ÜN DEDİĞİ GİBİ…

Kendisini bir “cumhuriyet sanatçısı” olarak tanımlayan Toker, “Atatürk’ün dediği gibi ‘Yurtta barış, dünyada barış’ olabilmesi için tüm insanlığın kardeş olduğuna gönülden inanmak ve birbirimizi kabullenmek gerekir. Bu kardeşliğin en güzel kanıtlarında biri kültürdür, müziktir. Havadayken en az 30 farklı kültürün şarkılarını birbirine bağlayarak çaldığım zaman, hepsinin ne kadar çok ortak yönü olduğunu duyacaksınız” diyerek neden böyle bir performansa imza atacağını açıkladı.

Son güncelleme: 14:22 - 18.09.2017