Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tiyatro Akla Kara perdelerini ücretsiz açıyor
Tiyatro Akla Kara perdelerini ücretsiz açıyor
27 Mart Dünya Tiyatro Günü dünyanın birçok yerinde farklı etkinliklerle kutlanıyor.
Kültür Sanat 9 Mart 2016 - 09:31

Tiyatro Ak'la Kara, finalinin seyirci tarafından belirlendiği “Karar Kimin” oyununun perdeleri seyircilere ücretsiz açılıyor.

 

Foto:Bülten

JÜRİ SENSİN, PEKİ KARAR KİMİN?

Ken Harrison bir trafik kazası sonucu boyundan aşağısı felç olmuş bir heykeltıraştır. Aynı zamanda böbrekleri de iflas etmiştir ve diyalize bağlıdır. 6 ay hastanede geçen bir süreden sonra iyileşme umudu olmayan Ken, hastaneden taburcu edilmek ister. Hastanenin başhekimi Dr.Emerson ise hastane dışında Ken'in yaşayamayacağını düşünür ve bu karara karşı çıkar ve Ken'in akli dengesi yerinde değildir raporu tutturarak hastanede zorla tutar. Bunun üzerine Ken bir avukat tutarak hastaneye karşı dava açar. Hastanede çalışan diğer doktorlar, hemşireler ve hastabakıcılar iki ayrı kutba ayrılır. Ken, kendi bedeni ve yaşamı hakkında sadece kendisinin karar verebileceğini kanıtlamaya çalışırken Dr.Emerson ise ne olursa olsun hastasını yaşatmaya kararlıdır. Mahkemede yargıç her iki tarafı da dinledikten sonra kararı toplum jürisi koltuğunda oturmakta olan seyirciye sorar. Jüri'nin vereceği karar göre oyunun sonu ya Ken Harrison'ın kendi isteğiyle hastaneden çıkmasıyla ya da Dr. Emerson'ın onu zorla hastanede tutarak yaşamaya zorlamasıyla bitecektir.

Yazan : Brian Clarke

Çeviren : Savaş Özdural

Yöneten : Atilla Şendil

Yönetmen Yardımcısı : Ozan Dağara

Işık : Yüksel Aymaz

Oyuncular : Savaş Özdural, Hakan Altuntaş, Pelin Turancı, Fatih Gülnar, Ilgın Angın, Arzu Akın, Adem Türker, Mehmet Güler, Tanju Yıldırım, Buket İrtem, Gülnur Badakal

Son güncelleme: 09:32 - 09.03.2016