Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zorlu Çocuk Tiyatrosu perdelerini açıyor
Zorlu Çocuk Tiyatrosu perdelerini açıyor
Zorlu Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak
Kültür Sanat 21 Ekim 2016 - 14:20

2003 yılından bu yana 1000'den fazla oyunla Türkiye’nin dört bir yanından 700 bin çocuğu tiyatroyla buluşturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 14. yılında “Karlar Ülkesi” ve “Lunapark Gezegeni” çocuk oyunu ile sahnelere geri dönüyor.

zorlu2

“Karlar Ülkesi”nin bu sezondaki ilk gösterimi 29 Ekim Cumartesi günü, “Lunapark Gezegeni” oyununun ise 26 Kasım Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde yapılacak. Zorlu Çocuk Tiyatrosu ayrıca Anadolu Turnesi kapsamında her iki oyununu Türkiye'nin çeşitli illerinde sahneleyecek.

ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASI GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

Zorlu Çocuk Tiyatrosu bu sezon perdelerini “Karlar Ülkesi” müzikli-danslı çocuk oyunu ile açıyor. 29 Ekim Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sahnelenecek olan oyun, Özlem Saraç tarafından Hans Christian Andersen'in “Karlar Kraliçesi” masalından yola çıkılarak yazıldı. Gaye Cankaya'nın yönettiği Karlar Ülkesi; çocuklara dostluğun önemini anlatırken doğa sevgisi de aşılıyor.

4 yaş ve üzeri seyircisine perdelerini açan oyun, her mevsimin kendine özgü dokusunu tüm renkleriyle sergilerken, çocukların yaşadıkları dünyayı anlamasına ve anlamlandırmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Müzik, dans gibi farklı sanat dallarını bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar, çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açacak.

zorlu1

LUNAPARK GEZEGENİ

Zorlu Holding'in “Hayallerine Hayat Ver” kampanyasının devamı kapsamında dördüncü sınıf öğrencisi Çağrı Berat'ın hayal dünyası ile zenginleştirilen çocuk oyunu “Lunapark Gezegeni”nin bu seneki ilk gösterimi ise 26 Kasım Cumartesi günü, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde yapılacak.

Serdar Saatman'ın yazdığı ve Gaye Cankaya'nın yönettiği Lunapark Gezegeni, çocuklara hayal kurmanın ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor. 4 yaş ve üzeri seyircisiyle ilk kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi'nde buluşacak olan oyun, çocukların eğlenceli ve coşkulu bir zaman geçirmelerini sağlıyor.

Bir müzikal atmosferinde sahnelenen Lunapark Gezegeni, rengarenk atmosferi ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluştururken öğretici birçok mesajı da içinde barındırıyor.