Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Haberler şaşırtıyor yeni moda bu oldu! Dermal piercing nedir?
Haberler şaşırtıyor yeni moda bu oldu! Dermal piercing nedir?
Farklı zevkler farklı görüntüler oluşturuyor. Vücudun çeşitli bölgelerine takılan ve çıkarılabilen küpelere alışılmış durumda, şimdi ise gün geçtikçe yayılan "dermal piercing" moda olmaya başlıyor. Peki dermal piercing nedir? Nasıl sorunlar çıkarabilir?
Magazin 19 Eylül 2017 - 15:03

Deri altına sabitlenen piercing gibi de düşünebilecek olan dermal piercing, cesaret isteyen bir takı olarak göze çarpıyor. Tek parça halinde olan bu piercingler vücudun farklı yerlerine uygulanabiliyor. Deriden açılan ufak bir deliğin içerisine yerleştirilen derman piercing, zamanla derinin iyileşmesiyle piercing deride sabitleniyor.

dermal-piercing-ic

DERMAL PIERCING ZARARLI MI?

İyileşme süreci gerektiren bir aksesuar olan dermal piercing bazı riskler taşımaktadır. Bu nedenle iyileşme sürecinde bölge darbelere karşı korunmalıdır. Dışarıdan herhangi bir darbe söz konusu olmasa bile deri zamanla piercingi yabancı madde olduğundan atmak isteyebilir.

DERMAL PIERCING BAKIMI NASIL YAPILIR?

Dermal piercinginizin olduğu bölgeyi koruyup temiz tutmakla birlikte nikotin almamanız ve sağlıklı beslenmeniz de gerekiyor. Yaptırdığınız piercingin bir yara olduğunu düşünerek, bir yaranın iyileşmesi için alınması gereken önlemler alınmalı. Yaranıza mümkün olduğunca az dokunmalısınız. Yarayı temizlemek için sabun kullanmayın bunun yerine tuzlu su yeterli olacaktır. Gerekli bakım sağlandığında ve darbelerden korunduğunda dermal piercing yapılan bölgenin iyileşmesi ortalama 4-6 hafta sürecektir.

 

Son güncelleme: 15:04 - 19.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.