Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İşte benim aşklarım
İşte benim aşklarım
Aysun Kocatepe “70 yaşındaki bu yakışıklı adama her gün artan büyük bir aşkla bağlıyım.
Magazin 14 Şubat 2016 - 00:57

Yüksel ŞENGÜL

Aysun Kocatepe “70 yaşındaki bu yakışıklı adama her gün artan büyük bir aşkla bağlıyım. Hâlâ karşıma ani şekilde çıktığında yüreğim hızla çarpmaya başlıyor. Kızımız İlkyaz, ailem, müzik ve kedim Cino benim aşklarım..” dedi.

Aysun Kocatepe, hazırlıklarını iki yıl sürdürdüğü ‘Aşka 22 Durak' adlı yeni albümünü “Sevgililer Günü hediyesidir” diyerek tüm sevenlerine adadığını söyledi. Yarın albüm tanıtımını Nişantaşı Sofa Hotel'deki Franki'de yapacak olan Kocatepe ile Park Bosphorus Hotel'de buluşup müziği ve aşkı konuştuk.

– İki yıl sonra Aşka 22 Durak adlı albümü yaptın…
Bu dönemde albüm yapmak çılgınlık ve ben bir çılgınlık yaptım. Biliyorsunuz satışlar düşük oluyor. Albümde sevilen, tutulan şarkı sayısı bir, bilemedin ikidir. On kişilik yemek yapıp, iki kişinin karnının doyması gibi bir şey bu. Diğer şarkılar ziyan oluyor.
– Fikir nasıl doğdu?
Sahnede okuduğum ve büyük keyif aldığım şarkılar var. Ali (Kocatepe)'yle bir liste yaptık. 70 tane şarkı çıkardık. Eleyerek 22'ye indirdik. Bunlar bir dönemin unutulmayan aşk şarkıları. Klasik yapılarını bozmadan akustik farklılıkla albüme katmış oldum.
– Bu şarkılar ilk yorumcularını hatırlatacak. Bu risk değil mi?
Başta risk gibi görünüyor ama benim için riskli değil. Çünkü ben o şarkıları Aysunca bir yorumla yeniden sevdirmeyi hedefledim. Bunu başaracağım da.

– Biraz albümü anlatır mısın?
Ali Kocatepe'den Melih Kibar'a, Özdemir Erdoğan'dan Hümeyra'ya, Kenan Doğulu'dan İlhan Şeşen'e, Bora Ayanoğlu'ndan Mirkelam'a, Aykut Gürel'den Emrah'a kadar müzik dünyamızın önemli bestecilerinden klasikleşmiş 22 şarkı yer alıyor. Kubat, Murat Dalkılıç ve Cemil Demirbakan'la birer şarkıda düet yaptık.
– Şarkılar…
Küçük Bir Aşk Masalı, Hasret, Ben Sana Yine Vurgunum, Sessiz Gemi, Kördüğüm, Sevdan Olmasa ve diğerleri…
– Aşkın 22 durağını merak ediyorum.
Aşkın hallerinden çok şarkının hallerini sunuyorum. Her şarkıdaki aşk diğerinden başka.
– Aşkı nasıl tanımlarsın?
Bana göre aşk ilk anda ortaya çıkan bir duygu. Aşkın yalanı dolanı yoktur, nettir, açıktır. Bu albüm güzel bir Sevgililer Günü hediyesi olacak. Herkes dinlesin.

ÜÇ SAATTE 70 ŞARKI SÖYLÜYORUZ

– Ali Bey'e hâlâ aşık mısın?
70 yaşındaki bu yakışıklı adama her gün artan büyük bir aşkla bağlıyım. Hâlâ karşıma ani şekilde çıktığında yüreğim hızla çarpmaya başlıyor.
– Bu aşk ilk nasıl başladı?
Benim müthiş bir Nükhet Duru hayranlığım vardı genç kızlığımda. Daha sonra o sevdiğim şarkıların sahibinin Ali (Kocatepe) olduğunu öğrendim. Ben Ali'den önce şarkılarını sevmişim.

– Bir aşk daha var…
Diğer aşkım, kızım İlkyaz. O, benim ve Ali'nin en güzel şarkısıdır. Ailem, müzik ve kedim Cino. İşte benim aşklarım. Allah kızımın bahtını açık etsin öncelikle. Besteleri var, söz yazıyor ama o oyunculuğu seçti, ona aşık.
– Gelelim Ali Kocatepe ile rekor kırdığınız çalışmanıza.
Kalamış'ta Mekan Sakman'da 15 günde bir Cuma akşamları sahneye çıkıyoruz. Saat 22.00'de çıkıyoruz sahneye ve ara vermeden üç saatte 70 şarkı söylüyoruz.