Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sosyal medyada ünlülerin ‘Kadınlar Günü’ paylaşımları
Sosyal medyada ünlülerin ‘Kadınlar Günü’ paylaşımları
Ünlü isimler sosyal medya hesaplarından 'kadın'lar için paylaştı.
Burcu ÖZEN
Magazin 8 Mart 2016 - 08:11

Sana ruh üflendiğinde bir kadının karnındasın. Ağladığında bir kadının kucağındasın. Aşık olduğunda bir kadının kalbindesin. Ona güzel davran… Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü; bizim günümüz… Şiddete uğrayan, tecavüzcüsünü ihbar etti diye öldürülen, kısa etek giydiği diye tecavüze reva görülen kadınların günü… Dik duran güçlü kadınların günü. Kutlu olsun ve kadına uygulanan her türlü şiddet son bulsun.

Her yıl dünyaca 8 Mart günü kutlanan ‘Kadınlar Günü’, sosyal medyada geniş yer buldu. Kadın-erkek herkes bu konuda paylaşım yaptı. Ünlü isimler de paylaştıkları yazılarla bu günü özel kıldı.

İşte sosyal medyada ünlülerin ‘Kadınlar Günü’ paylaşımları:

Deniz Akkaya: “Türkiye’de kadın olmanın zorlukları istatistikleri ile ortada.ama dünyaya 800 kere geri gelsem yine yine yine de Allahin bir sureti olmanın en güzel kanıtı doruğan bir varlık olmayı seçerdim. Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Gülben Ergen: “Kadına verilen değer evlada verilen değerdir… Bir nesil değerler üzerine kurulur. Sevilen sever…Canı yakılan, can yakar… #8mart #kadın #hayat #nesil”

Sinem Kobal: “Bir milletin medeniyetini olcmek istiyor musunuz; kadinlarina nasil muamele edildigine bakiniz ” ataturk ❤ 8 mart kadinlar gunumuz kutlu olsun❤”

Hacı Sabancı: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun…”

Birce Akalay: “Bitmeyen pazartesi salıya bağlanır,herkes gider karavanda Birce sessizlikle kalır.. Çalışmaya devam..Emekçi kadınlara ve tüm sessiz kadınlara 8 Mart’ın ilk saatlerinden selam olsun.Birkaç saate Ankara’da görüşürüz…”

Armağan Çağlayan: “Bütün dünya kadınlarına eşitlik ve özgürlük dileği İle……”

Alişan: “8 Mart Dunya Kadınlar Günü… Ve malesef hergun kocası tarafından dovulmus,işkence gormuş, en sonunda hırsını dovmekle alamayan kocaları tarafından oldurulen.. Erkek arkadaşı yada sevgılısı tarafından şiddet goren,oldurulen..Ailesi,akrabaları,en yakınları tarafından zorla evlendırılmeye calısılan,dovulen ve nedenını namus olarak gosterıp yıne oldurulen kadınlar!!! Bir kadına utanmadan,sıkılmadan el kaldıran,doven,zorla sahıp olmaya kalkan.. Üzerınde gucu ıle baskı kuran,Sen benımsın!! Ben ıstedıgımı yaparım,ben bıtırırım.. sen kımsın?dıyen erkekler!!! Bunları yazarken, hayatım boyunca hıcbır kadına el kaldırmamıs bırısı olarak alnım ak bır sekılde yazıyorum..Ve bunu okuyacak olan butun erkek takıpcılerımden sunu ıstıyorum..Gozlerınızı bır an kapayıp dusunun… Sızı doguran bır kadın,doyuran bır kadın,buyuten ve bugunlere gelmenıze neden olan bır kadın… ANNEN!!!Ve kendı karına,kız arkadasına yada herhangı bır kadına karsı yapacagın her hareketı Annen’e yaptıgın yada Anne’ne yapılsaydı dıyerek dusun…Önce en degerlım Annem başta olmak üzere,butun Kadınlar’ımızın Dunya Kadınlar Günü kutlu olsun…”

Nurgül Yelişçay: “Bu yıl şubat ayında 23 kadın öldürülmüş nerdeyse hergüne 1 kadın,ve hergün pekçok kadın, fiziksel taciz dışında sözle tacize maruz kalıyor!!!!Sadece erkeklerin sözhakkı olduğu bi yerde bizde varız diyebileceğimiz yegane gün”

Son güncelleme: 10:19 - 08.03.2016