Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü isimlerin Ankara’daki patlamaya tepkileri
Ünlü isimlerin Ankara’daki patlamaya tepkileri
Ankara'daki kanlı terör saldırısına, sosyal medyada ünlülerden tepkiler...
Burcu ÖZEN
Magazin 14 Mart 2016 - 08:18

Türkiye bir kez daha kalbinden vuruldu… Artık herkesin ortak noktası: ‘Yeter…’ Bitmiyor! Canlar yok; ülke toz duman olmaya devam… Hep bir son dakika haberi gelecek diye tetikteyiz. Tabii siyasi değerlendirmeler de hep aynı: “Güvenlik zafiyeti yok!” Ateş düştüğü yeri yakıyor; giden canları kim geri getirebilir ki?

Sosyal medya yine karardı… Keşke ekran karartmaktan başka bir şey gelebilse elden… Tepkiler çığ gibi büyüyor. Tabii şiddetini de artırarak. Ünlü isimler de acıyı paylaşmaya çalışıyor.

Ünlü isimler sosyal medyada Ankara terörünü lanetledi:

Gonca Vuslateri: Başımız sağolsun .. yeter artık.. yeter! #Ankara Kabataş tarafında ne oluyorsa ..sahilde havai fişekleri.. biraz utanma olur insanda .. biraz ar yahu ..

Leman Sam: Yine kimlerin canı yandı kimbilir, yine kırmızı karanfiller, sahte üzüntülü suratlar, çok vahşisin insan. Baş sağlığı dilekleri,terörü lanetlemeler,basmakalıp üzüntü açıklamaları,geçiniz,bu dehşet akşamında en hakiki çığlık,o genç adamınki idi…

Sıla Gençoğlu: “O telefon tesadüfen kapalı çıksa… #ankara”

Cem Yılmaz: “Allah insanlara sabır versin.Tüm memleketimin başı sagolsun.İnsan hayatının en kıymetsiz olduğu günleri yaşatan her şarta lanet olsun.”

Cem Adrian: “Ankaramız… Yine tam kalbinden vuruldu. Biz ölmedik ama bu yaşamaya da pek benzemiyor.”

Özge Ulusoy: #terorulanetliyoruz #ankara

Aylin Aslım: “Allah kahretsin sizi! Bu mu üst düzey istihbarat, güvenlik önlemi? A.B.D vatandaşlarını uyarmış, senin kendi vatandaşın umurunda mı?” #Ankara

Atilla Taş: “Ankara’da hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor, terörü lanetliyorum! Tamam acımızı yaşayalım, tamam böyle olaylarda kenetlenip birlik olalım ama bir kişi de olsa sorumlu arayamayacak mıyız, bu kaçıncı arkadaş! Çoluk,çocuk,kadın tecavüze uğrar, sorumlu yok! Bomba patlar canlar gider sorumlu yok! Demek ki biz bu ülkede yaşayarak sorumsuz davranıyoruz. Bize masal anlatma abicim, madem güvenlik zaafiyeti yok, neden ölü ve yaralılar var? Eğer varsa da, neden sorumlu ve istifa yok?”

Tuba Ünsal: #Ankara

Gülben Ergen: “Memleket patlamaktan, kanamaktan, çığlıktan yoruldu!! Rahmet, sabır, iyi niyet herşey öfkeye, şiddete dönüştü!! #Ankara #LanetOlsunTeröre”

Arda Turan: “Ulan yüreğimiz yanıyor be !!!”

Buse Terim: “Ekran karartmaktan başka bir şeyler yapabilsek keşke.. Her ay yeniden aynı cümleleri kurmasak keşke.. Ve her seferinde daha fazla canımız yanmasa keşke… Sadece huzur ve barış görsek bir an önce.. #Ankara Başınız, başımız sağolsun”

Pelin Batu: “Bombaların patladığı, korku ve güvensizlik içinde yaşamaya çalıştığımız yeni bir Türkiye inşa ettiler. Böyle bir kötülüğü hakketmiyoruz. Haber alabilmek için BBC’yi takip etmek durumundayız. bir TC klasiği: yayın yasağı. Boşuna “istifa” diye haykırmayın. ETMİYORLAR. fıtratlarında yok. Acı ile uyanmak, korku ile haberlere bakmak, terörü ve vasıfsız siyasileri günbegün kınamak: Yeni Türkiyem.

 

Son güncelleme: 15:56 - 14.03.2016