Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadınlara ‘sürprizli ayakkabı’
Kadınlara ‘sürprizli ayakkabı’
İşe gideceksiniz ama toplu taşıma kullanmak zorundasınız. Öğlen bir toplantı, akşam katılmanız gereken bir davet var. Ama elinizde de 3 çift ayakkabı ile dolaşmak istemiyorsunuz.
Moda 4 Kasım 2016 - 07:01

Hale Ceylan Barlas
Muhtemelen mecburen çantanızda yedek ayakkabılarla dolaşırdınız. Ama Tanya Heath bunun yapmadı.  Tam da bu dertten muzdarip olan Heath, kendisi gibi tüm kadınların hayatını kurtaracak bir fikri hayata geçirmiş; Değişebilir topuklar…  Paris’te çalıştığı dönemlerde babetlerini çıkarıp topuklu ayakkabı giymek zorunda kalan, bu durum karşısında ise insanların kendisiyle dalga geçmeye başladığını söyleyen Heath, mecburen sadece topuklu giymeye başlamış.  Ayakları hasar görmeye başlayınca da çareyi çözüm yolları aramakta bulmuş.

ayakkabi
Çaresizlik çareyi getirdi
Son bir buçuk yılda yaptığı tasarımlarla adından söz ettiren Tanya Heath’in bu buluşu sayesinde günün değişik saatlerdeki aktivitelerine göre ayakkabı değiştirmek zorunda değilsiniz. Değişebilir topuk uygulamasıyla artık yanınızda ayakkabı değil sadece topuk taşımanız yeterli olacak.

Ama hemen sevinmeyin!
Çünkü bu sistem henüz Türkiye’ye gelmedi.
Meraklıları şu an yurtdışındaki sitelerden sipariş vererek sahip olabiliyor.
Ayakkabılar 300 dolardan başlıyor. Bir ayakkabı yanında 3 farklı topuk seçebiliyorsunuz. Çeşitli renk ve desen seçeneklerinin bulunduğu ayakkabıları, üzerlerinde bulunan mandallar sayesinde de değişimi rahatlıkla yapabiliyorsunuz.
Ne dersiniz, yurtdışında büyük ilgi gören uygulama Türkiye’ye de gelsin mi?