Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
30 bin dolarlık düğünü iptal olunca yemeğe evsizleri çağırdı
30 bin dolarlık düğünü iptal olunca yemeğe evsizleri çağırdı
ABD'de yaşayan 25 yaşındaki Sarah Cummins, 30 bin dolar masraf yapılan düğünü iptal olunca parasını geri alamadı. Yemekler boşa gitmesin diye düşünen Cummins bunun üzerine organizasyona evsizleri davet etmeye karar verdi.
Yaşam 21 Temmuz 2017 - 10:23

Parasını ödedikleri ancak iptal olan düğün organizasyonu boşa gitmedi. Evlenmek üzereyken ayrılan kadın, organizasyonu için 30 bin dolar ödediği düğünü iptal olunca, yemeğe evsizleri çağırdı.

Indiana eyaletinin Carmel kentinde yaşayan 25 yaşındaki Sarah Cummins, düğünü için özel bir otelde salon tuttu. Sarah Cummins’in düğünü iptal oldu. Ancak parası Cummins’e iade edilmedi. Cummins bunun üzerine 170 kişilik düğün yemeğine, çevrede evsiz sığınaklarında kalan yoksulları çağırdı. Evsizler düğüne otobüslerle taşındı.

BBC Türkçe’nin haberine göre Cummins, düğünün neden iptal olduğunu açıklamadı. Amerikalı kadın, “Çok sarsıldım. Herkesi aradım ve iptal edildiğini söyledim, ağladım, sonra biraz daha ağladım. Düğün için hazırlanan onca yemeğin çöpe gitmesinden çok rahatsız oldum” dedi.

dugun-1

ESKİ NİŞANLISI DA MEMNUN OLDU

Cummins düğün masraflarının çoğunu ödeyen ve yakında annesini kaybeden eski nişanlısı Logan Araujo’nun da bu çözüme katıldığını söyledi.

Indy Star’a konuşan Arajuo ise “Bu acılı ve zor bir zamanda Sarah’nın böyle düşünceli bir karar vermesinden ötürü mutluyum” dedi.

Menüde enginarlı ve Chardonnay krem soslu tavuk, sarımsaklı ekmek ve düğün pastası vardı.

Düğün sonrası balayını geçirmek için Dominik Cumhuriyeti’ne gitmeyi planlayan Cummins, seyahate nişanlısı yerine annesi ile çıktı.

Son güncelleme: 11:24 - 21.07.2017