İspanyol papazların pedofili alemi skandalı

İspanyol papazların pedofili alemi skandalı

İspanya'nın Endülüs bölgesindeki Granada kilisesine bağlı bazı papazların küçük yaştaki çocuklarla özel evlerde partiler düzenledikleri ve bu partilerde çocuklarla cinsel ilişkiye girerek alemler yaptıkları iddia ediliyor.

İspanya, bazı din adamlarının küçük çocuklarla yıllardır ‘alem yaptığı’ iddialarıyla çalkalanıyor. Bu iddialar, söz konusu çocuklardan birinin Katolik dünyasın ruhani lideri Arjantinli Papa Françesko'ya gönderdiği bir mektupla ortaya çıktı. Mektubu yazan kişi Granada bölgesinde çalışan bazı papazların kendisine yıllarca tecavüz ettiğini belirterek Papa'dan bu olayın önüne geçilmesini istedi. 24 yaşında olan bu kişi çocukluğunun tamamının papazların sistematik olarak yaptıkları tecüvüzlerle geçtiğine dikkat çekerek hayatının karardığını ve bu alemlerin halen kız erkek gözetmeksizin devam ettiğini yazdı.

Mektuba cevap veren Papa Françesko da olayla ilgili olarak hemen harekete geçerek İspanya'daki yetkililerle görüşmeler yaptı. Kilise bu olayın gün ışığına çıkmaması için büyük uğraş vermesine rağmen basının araştırması ile ilk belirlemelere göre 12 papaz hakkında soruşturma başlatıldı. İddialara konu olan papazlardan dördü gözaltına alındı. Tutuklamaların önümüzdeki günlerdede devam edeceği ifade ediliyor.

FEMEN rahip kaçırdıFEMEN rahip kaçırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...