Hendek kazıp yol kesen PKK’lılar, polisle çatıştı!

PKK'lılar kepçe ile hendek kazdıktan sonra durdurdukları araçlarda kimlik ve bagaj kontrolü yaptı. Kendilerine müdahale eden polisle de çatıştılar...

Hendek kazıp yol kesen PKK’lılar, polisle çatıştı!

Şırnak’ın İdil İlçesi’nde PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri Turgut Özal Mahallesi’nin girişlerine kepçe ile hendek kazdıktan sonra durdurdukları araçlarda kimlik ve bagaj kontrolü yaptı.

Ellerinde uzun uzun numlulu silahlar bulunan kişilere müdahale etmek isteyen güvenlik güçleriyle silahlı çatışmaya girdi. Çatışma ölen ve yaralanan olmadı.

Şırnak’ın İdil İlçesi’nde YDGH’li bir grup silahlı gösterici dün gece Turgut Özel Mahallesi’ne araçların girmesini önlemek için iki sokağın girişine kepçe ile hendek kazdı. Ellerinde silah bulunan PKK’lılar hendekleri kazdıktan sonra Adile Naşit Caddesi’ne çıkarak yolu trafiğe kapattı. Silahlı PKK’lılar, yoldan geçen araçları durdurarak içindekilere kimlik kontrolü ile araçların bagajlarında arama yaptı.

20 DAKİKA ÇATIŞTILAR

Silahlı grup olay yerine gelip kendilerine müdahale etmek isteyen polise uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Polisin de karşılık vermesi üzerine yaklaşık 20 dakika çatışma sürdü. Çatışmada ölen ve yaralanan olmazken, 3 polis panzerine kurşun isabet ettiği belirlendi. Silahlı gruplar daha sonra ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Polis, saldırganları yakalamak için operasyonlar düzenlerken, ilçede geniş kapsamlı güvenlik önlemleri alındı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...