Osman Pamukoğlu mahkemelik oldu

Osman Pamukoğlu Perinçek'e PKK'ya yardım davasından yüklendi, İşçi Partisi'nin yanıtı sert oldu.

Osman Pamukoğlu mahkemelik oldu

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu 01 Kasım 2014 tarihinde partisinin resmi internet sitesinde yayınlanan yazısında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında bazı iddialara yer verdi. Pamukoğlu yazısında; “1998 yılında PKK'ya silah ve para yardımı yapmakla suçlanıp hakkında dava açılmadı mı? Aynı tarihte Terörle Mücadele Yasası çerçevesinde 14 ay hapis cezası alıp yatmadı mı?” ifadelerini kullandı.

Osman Pamukoğlu'nun işte bu iddialarına İşçi Partisi tarafından yanıt geldi. “Bu açıklamalar gerçek dışıdır” denilen yanıtta “Ergenekon davası savcılarından sonra Osman Pamukoğlu da, Ankara DGM kararıyla mahkûm edilmiş bir iftirayı on altı yıl sonra yeniden dillendirmiştir.” diye belirtildi.

HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILACAK

Pamukoğlu'nun iddialarına dair hukuki işlemin başlatılacağını da ifade eden İşçi Partisi; yaptığı açıklamaya şöyle devam etti:

“1998 yılında Gladyo'nun emriyle gerçekleştirilen bu tertip konusunda kamuoyunu defalarca bilgilendirdik. Osman Pamukoğlu'nun yalanlarını çürütmek için bir kez daha kamuoyuna tertibin iç yüzünü belgeleriyle sunuyoruz.

“1998 TERTİBİ”NİN İÇ YÜZÜ

1998 yılında Tuncay Güney ve Sami Demirkıran, Gladyo’nun emriyle, sahte mühür yaparak İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’e karşı bir tertip düzenliyorlar. İki adet sahte mektup hazırlanıyor.Bu mektuplardan biri, PKK Garzan Eyaleti adına, diğeri PKK’nın yan örgütü ERNK adına yazılmış, imzalanmış ve mühürlenmiş.
Tıpkı Ergenekon davasında olduğu gibi, yine Tuncay Güney kullanılarak Doğu Perinçek 24 Eylül 1998 günü gözaltına alınıyor ve tutuklanıyor.

Yapılan yargılama sonunda, Ankara 1 No’lu DGM, Adli Ekspertiz ve Bilirkişi raporlarıyanında diğer kanıtlara da dayanarak PKK mektuplarının sahte olduğunu saptıyor ve Doğu Perinçek’in aklanmasına karar veriyor.
Bunun üzerine sahte mektupları Savcılığa getiren PKK itirafçısı Sami Demirkıran hakkında şikâyette bulunuyoruz. Ankara 9. Asliye Ceza Mahkemesi Sami Demirkıran’ı iftira suçundan teşdiden 1 yıl 3 ay hapse mahkûm ediyor ve hüküm kesinleşiyor.

YALANLARINIZIN ARKASINDA MISINIZ?

Osman Pamukoğlu'na soruyoruz.
Bütün belgeler ve bilgiler ortadayken neden bu iftiralara başvuruyorsunuz?
En son Ergenekon Davası sürecinde de mahkeme salonlarında çürüttüğümüz “1998 Tertibi” ile ilgili düzmece iddiaları ısrarla gündeme getirerek neden Gladyo'ya alet oluyorsunuz?
Hala bu yalanlarınızın arkasında mısınız?”

OSMAN PAMUKOĞLU NE DEMİŞTİ?

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, “Oylar bölünmesin, ittifak yapın diyenlere duyurulur” başlıklı yazısında Doğu Perinçek'e dair şunları yazmıştı:

“(…) CNN'deki programda, kendisine soruldu: “çözüm sürecinin ileri safhalarında Abdullah Öcalan'a da bir imtiyaz tanınır mı sizce; Muhteremin cevabı: “Halk kurtuluş önderi olarak, ona da bazı imkanlar verilmeli” Bekadaki çiçekli, tören birlikli, yemekli şölenlerden vazgeçtim. “Parti genel başkanı değil, gazeteci olarak gittim” laflarıyla milleti enayi yerine koyuyor.. 1998 yılında PKK'ya silah ve para yardımı yapmakla suçlanıp hakkında dava açılmadı mı? Aynı tarihte Terörle mücadele yasası çerçevesinde 14 ay hapis cezası alıp yatmadı mı? 2014 yerel seçimleri arifesinde gazetelerde boy boy İP ilanları çıktı, başlık: “132 general ve subay yerel seçimlerde İP destekliyor.” Kimliklerini siyasi malzeme yaptıran onların da aklına şaşayım!. Bu parti Başkentte Büyükşehir adayı çıkaramadığı gibi, İstanbul'da da bize nazaran kat be kat imkanları olmasına karşın ancak HEPAR adayı kadar oy almayı becerebildi.. (…)”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...