TOKİ inşaatında iskele çöktü!

Antalya'da TOKİ’ nin yaptırdığı spor salonu inşaatında beton dökümü sırasında iskele çöktü, 4 işçi yaralandı.

TOKİ inşaatında iskele çöktü!

Muratpaşa İlçesi Meltem Mahallesi’nde bulunan spor salonu inşaatında bugün saat 15.30’da beton dökülürken kalıbının altında bulunan iskele kayınca çökme meydana geldi. İskelenin çökmesi sonucu 4 işçi yaralanırken, itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralı işçiler İskender Köse, Orhan Arsakaya ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alınırken, hafif yaralanan Sezai Elma ile Celal Çiçek, ayakta tedavi edildi.

ANTALYA’ DA GEÇEN AY STADYUM İNŞAATINDAKİ KAZADA DA 1 İŞÇİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Antalya’da geçen ay Sabancı Bulvarı üzerinde yapımı süren 33 bin kişilik stadyum inşaatında fork-lift kullanan işçi 25 yaşındaki Turan Abalı, devrilen aracın altında kalarak yaşamını yitirdi.

BAKAN KILIÇ: SPOR SALONU İNŞAATINDAKİ KAZA İÇİN İNCELEME BAŞLATTIK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Antalya’da yapımı devam eden ve öğleden sonra inşaat iskelesinde çökme meydana gelen 10 bin kişilik spor salonunda incelemelerde bulundu. İnşaattaki kaza ile ilgili yetkililerden bilgi alan Bakan Kılıç, ardından 33 bin kişilik Antalya Stadı’na gitti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıç, spor salonundaki iş kazası ile ilgili olarak da bilgi verdi. Bakan Kılıç, Manavgat ziyareti sırasında inşatta can kaybı olmadığının bilgisini aldım. Buna sevindim. Şimdi de inşaat alanını gördüm. Çok şükür can kaybımız yok. Ciddi bir yaralanma da söz konusu değil. 5 işçi kardeşimiz ufak bir yaralanma geçirdi. Bunlardan 2’si ayakta tedavi görmüş. Şu anda oradaki kaza ile ilgili olarak da incelemeler başlatılmış durumda. Herhangi bir eksiğin veya yanlış işlemin tespiti durumunda gereken işlemler de zaten yapılacak. Ancak arkadaşların bana verdiği bilgiye göre, işlerin normal seyri içerisinde önlemlerin alındığı bir inşaat. Dolayısıyla bakalım incelemeler sonucunda ne çıkacak onu göreceğiz. Ben TOKİ Başkanımızla da görüştüm. Kendisi de çok etkin bir şekilde konuyu takip ediyorlar’ diye konuştu.

FORKLİFT İNŞAAT SAHASI DIŞINDA KULLANILMIŞ

Bir gazetecinin geçen ayda bir işçinin forklift altında kalarak yaşamını yitirdiğini hatırlatması üzerine Bakan Kılıç şunları söyledi: ? Ben aynen bu soruyu yüklenici firmanın sahibine sordum. Arkadaşımızın bize verdiği bilgiyi size aktarıyorum. Öncelikle bir insanın kaza sonucu ölmesi zor bir şey. Kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ama verilen bilgi şu. Forklifti inşaat sahasının dışına çıkarıp kullanmaması gereken yerde kullandığı esnada geçirdiği bir kazadan bana bilgi verildi. Dolayısıyla inşaatla alakalı bir çalışma değil, işçi kardeşimizin inşaat alanı dışında kullandığı esnada ve kullanmaması gereken yerde olduğu bilgisi bana şirket tarafından verildi. Bu bilgileri de kendilerine sorup sanırım doğrulatabilirsiniz.

Stadyum inşaatıyla ilgili bilgiler veren Bakan Kılıç, Stadın yüzde 60 seviyesinde ilerlediğini söyleyebilirim. Çok modern bir stad yapılacak. Genel hatları ile ortaya çıkan, yavaş yavaş ince işçiliğine gidilen bir çalışma var. Gördüğüm kadarıyla etkileyici ve güzel inşaat. Umut ediyorum ki bir sıkıntı olmadan, stadyumu Antalya halkının hizmetine sunarak Türk spor hayatına da kazandırılacaktır”dedi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...