Cinayet “Sherlock Holmes” usülü çözüldü

Adana'da Bilal Ayyıldız'ın evinde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şarkıcı 37 yaşındaki Asuman Karabaş, cinayeti itiraf etti.

Cinayet “Sherlock Holmes” usülü çözüldü

Asuman Karabaş bir barda gecelik 500 lira ücretle sahneye çıktığını belirterek, “Kazandığım parayı yiyordu. Çalışmıyor, sürekli para istiyordu. Artık canıma tak etti. Eve geldiğimde bana saldırdı. Mutfaktan aldığım bıçakla kendimi korumak istedim” dedi. Cinayet bürosu dedektifleri, şüphelinin kaçtığı otomobilin plakasını hayali dedektif kahraman Sherlock Holmes gibi güvenlik kamerası görüntüsünü büyüteçle inceleyerek, kırık stop lambasından iz sürerek belirledi.

Geçen cumartesi günü saeat 19.30 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Yenibaraj Mahallesi 68050 Sokak’taki Sezer 2 Sitesi sakinleri, kavga ve bağırma sesleri duyup, Bilal Ayyıldız’ın oturduğu daireye koştu. Kapıyı açık gören komşuları eve girdiklerinde, Bilal Ayyıldız’ı kanlar içinde buldu. 8 yerinden bıçaklanarak ağır yaralanan Bilal Ayyıldız, çağrılan ambulansla götürüldüğü Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde olaydan 5 saat sonra öldü.

Cinayeti soruşturan polisler, Bilal Ayyıldız’ın barlarda şarkıcılık yapan Asuman Karabaş ile aynı evde birlikte yaşadığını saptadı. Apartmanın güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan Cinayet Bürosu dedektifleri, Asuman Karabaş’ın yanında bir kadın ve çocuk ile birlikte otomobille gittiğini belirledi. Site sakinleriyle görüşen polisler, çift arasında sık sık kavga yaşandığı, olaydan önce de kavga ve bağırma sesleri duyulduğunu öğrendi. Komşular, Bilal Ayyıldız’ın olaydan bir saat kadar önce eve giremeyince çilingir çağırıp, kapıyı açtırdığını anlattı. Bu bilgiler üzerine Asuma Karabaş cinayet şüphelisi olarak aranmaya başlandı.

OTOMOBİL ‘SHERLOCK HOLMES’ USULÜ BULUNDU

Cinayet Bürosu dedektifleri, güvenlik kamerası görüntülerinde beyaz renkli otomobili inceledi. Hayali dedektif kahraman Sherlock Holmes gibi görüntüyü büyüteçle inceleyen polisler, plakası okunmayan otomobilin arka stop lambalarından birinin kırık olduğu için fazla ışık verdiğini fark etti. Buna göre, cinayetin işlendiği sitenin bulunduğu bölgedeki kavşaklarda MOBESE kameraları kayıtları araştırıldı. MOBESE kayıtlarında şüphelilerin içinde olduğu otomobilin plakası, marka ve modeli ortaya çıkarıldı. Aranan otomobilin Ankara’ya gitmek üzere kentten ayrıldığını saptandı. Polisler, güzergah üzerindeki meslektaşlarını bilgilendirdi. Gölbaşı İlçesi’nde yapılan kontrollerde içinde Asuman Karabaş, annesi 60 yaşındaki Makbule Karabaş ile 14 yaşındaki oğlu S.A.’nın bulunduğu otomobil durduruldu. Gözaltına alınan Asuman Karabaş ile yanındaki annesi ve oğlu, Adana’dan giden polislere teslim edildi.

‘KAZANDIĞIM PARAYI YİYORDU’

Adana Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan Asuma Karabaş, ilk ifadesinde cinayeti itiraf etti. Barda şarkıcılık yaptığını ve gecelik 500 lira ücret aldığını söyleyen Asuman Karabaş şöyle dedi:

“Kazandığım parayı yiyordu. Çalışmıyor, sürekli para istiyordu. Artık canıma tak etti. Ayrılmak istediğimi söyledim. Peşimi bırakmadı. Gelmesin diye evin kilidini değiştirdim. Çilingire açtırıp, içeriye girmiş. Eve geldiğimde bana saldırdı. Mutfaktan aldığım bıçakla kendimi korumak istedim. Yaralanınca korkup kaçtık.”

Asuman Karabaş’ın annesi Makbule Karabaş ile oğlu S.A.’nın sorgusunun sürdüğü belirtildi. (DHA)

Konya'da cinayetKonya’da cinayet
Çilingirle kapısını açtırdığı evde öldürüldüÇilingirle kapısını açtırdığı evde öldürüldü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...