Sözcü Plus Giriş

Hürriyet Gazetesi yazarı ve CNN Türk ‘Tarafsız Bölge’ programı sunucusu Ahmet Hakan, İstanbul’da Nişantaşı’ndaki evinin önünde 4 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırı sonrası Amerikan Hastanesi'ne kaldırılan ve burada gözetim altında tutulan Ahmet Hakan'ın burun ve kaburgasında kırıklar olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Hürriyet binasına ikinci saldırı!

Hürriyet binasına ikinci saldırı!

Ahmet Hakan, ‘Tarafsız Bölge' programından çıkıp şoförünün kullandığı otomobille Nişantaşı'ndaki evine geldiği sırada, evinin önünde saldırıya uğradı. 34 VY 7765 plakalı siyah bir otomobille gelen dört kişiden biri korumasına saldırırken diğer 3 kişi Ahmet Hakan'a saldırdı. Saldırganlar olay yerinden kaçtı. Ahmet Hakan ve koruması, Amerikan Hastanesi'ne kaldırıldı. Hakan'ın burun ve kaburgasında kırıklar olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.  Ahmet Hakan sabaha karşı tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Hastaneye medya ve sanat dünyasından birçok kişi ziyarete geldi. CNN Türk Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, olayın organize bir iş olduğunu belirterek, “Ahmet Hakan bu akşam Tarafsız Bölge programından çıktıktan sonra geç saatte evinin hemen önünde 4 kişinin saldırısına uğruyor. Şu anda gördüğümüz kadarıyla çok ciddi bir durum yok. Kaburgasında hafif bir kırık var. Burnunda belki hafif bir kırık var ama onun dışında ciddi bir tehlike yok. Evin önünde 4 kişinin saldırısı, bunun organize bir iş olduğunu gösteriyor. Medyaya, basına yönelik tehditler siyasi bir ortam içinde oluşuyor. Bunu gözardı etmememiz lazım” dedi.
ERTUĞRUL ÖZKÖK: VEHAMETİNİ DİKKATE ALMAZSAK DEVAMI DA GELİR Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, olaya karışanların bulunmasını istediklerini belirterek, “Tatsız bir olay oldu bu akşam. Tatsız kelimesi çok hafif kalıyor. Türkiye'de çok insanın beklediği bir olaydı. Arkadaşımızın bu işi Allah'ın yardımıyla hafif yaralarla atlatması tabi ki olayın vehametini hiçbir zaman ortadan kaldırmıyor. Arkadaşımız Ahmet Hakan saldırganların 4 kişi olduğunu söyledi. Görgü tanıkları var. Kardeşleri var. Arabanın plakası belli. Açık bir kırmızı pazartesi olayı bu. Bunların hemen bulunmasını talep ediyoruz biz. Ahmet'e geçmiş olsun diyorum ama hepimize geçmiş olsun. Bu bana göre bir işaret. İnşallah bunun devamı olmaz bundan sonra. Bunun vehametini dikkate almazsak korkarım ki bunun devamı da gelir” şeklinde konuştu.

Sanatçı Bedri Baykam ise, “Ben de benzer bir olayı 2011 yılında yaşamıştım. Ahmet Hakan'ın başına gelen olayı daha öğreneli yarım saat oldu. Allah'a şükür hayati tehlikesinin olmadığını öğrendim. Fakat bu acımızı hafifletmiyor. Acımızı değiştirmiyor. Bu olayın heralde faili meçhul değil” ifadelerini kullandı.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Saldırıya karıştıkları belirlenen 3 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Saldırganlar, Hamidiye Şişli Etfal Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Emniyet yetkilileri gözaltına alınan saldırganlar hakkında bir açıklama yapmadı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yayınlanma Tarihi:01:34,