Reklamsız Sözcü

Kayseri’de paralel operasyonu: Memduh Boydak gözaltında

Kayseri'de paralel yapı iddialarına yönelik operasyonlar kapsamında aralarında ünlü iş adamlarının da olduğu 11 kişi gözaltına alındı.

android-time 07:40
Kayseri’de paralel operasyonu: Memduh Boydak gözaltında
Kayseri'de paralel yapı iddialarına yönelik operasyonlar kapsamında aralarında ünlü iş adamlarının da olduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Paralel yapı iddialarıyla sabah saatlerinde Kayseri’de Melikşah Üniversitesi’ne yapılan operasyonlarda bazı şirket yöneticileri de gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak da bulunuyor.  Polis, operasyonda gözaltına alınanların sayısının 11 olduğu bildirdi.

BOYDAK HOLDİNG’TEN AÇIKLAMA

Öte yandan, sabah saatlerinde ajanslara “Boydak Holding’e operasyon” başlığıyla düşen haberler için CNN Türk’e telefonla bağlanan Boydak Holding yöneticisi, operasyonun holdinge yapılmadığını ve kendileriyle alakasının olmadığını söyleyerek, baskının yalnızca üniversiteye yapıldığını belirtti.

MEMDUH BOYDAK DA GÖZALTINDA

Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'ın da bulunduğu işadamları bugün saat 07.00'de ev ve işyerlerinden alınarak Kayseri Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Polis ekipleri Talas İlçesi'nde bulunan Melikşah Vakıf Üniversitesine de giderek, buradaki yöneticilerini de gözaltına aldı.

OPERASYON GENİŞLEYEBİLİR

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Adli Tabiplikte ayrı ayrı sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Polis yetkilileri Melikşah Üniversitesi yönetimiyle ilgili başlatılan operasyonun genişleyebileceğini şu anda, gözaltında aralarında işadamı ve üniversite yöneticileri dahil 11 kişinin bulunduğunu ifade ettiler.

TÜSİAD AÇIKLAMA YAPTI

TÜSİAD’dan Boydak’ın gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Memduh Boydak'ın bu sabah gözaltına alındığı haberi karşısında Yönetim Kurulumuz derin bir üzüntü ve kaygı duymaktadır. Memduh Boydak iş dünyasının itibarlı, saygın ve değerli bir mensubudur, Memduh Boydak'ı, hakkındaki soruşturmadan aklanarak, bir an önce aramızda görmeyi umut ediyoruz. Bu üzücü olay vesilesiyle, iş dünyasını ağır ithamlarla sürekli tedirgin eden kasvetli atmosfere dikkat çekmek ve bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. Hukuk devletinde iş dünyası dâhil hiçbir kurum ve kişi yasal her hangi denetim ve soruşturmadan muaf değildir ve hesap verebilir olmalıdır. Bununla birlikte, tüm vatandaşlarımız için her zaman dile getirdiğimiz gibi iş dünyası için de adil yargılanma hakkı, itibarın ve kişilik haklarının zedelenmemesi gereği ve ceza soruşturması süreçlerinin süratle sonlandırılması ihtiyacı esastır. Sorumlu bir iş dünyası temsil örgütü olarak yasal süreçlerin bu hassasiyetlere uygun olarak yürütülmesinin takipçisi olacağız. TÜSİAD Yönetim Kurulu olarak Memduh Boydak'a, Boydak ailesine ve çalışma arkadaşlarına geçmiş olsun dileriz” denildi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:0416.09.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more