Sözcü Plus Giriş

Deniz Ayas-Sozcu.com.tr / DHA

Karkamış’ta çekilen bir fotoğraf Suriye’de yaşananları bir kez daha gözler önüne serdi. Karkamış gümrük kapısının hemen karşısında dalgalanan IŞİD bayrağı bölgenin terör örgütünün elinde olduğunu ortaya çıkardı. Gaziantep’e bağlı Karkamış ilçesinin hemen karşısına kaydedilen görüntüler IŞİD’in deyim yerindeyse burnumuzun dibine kadar girdiğini gösterdi.

MEHMETÇİK İLE BURUN BURUNA MAYIN DÖŞEDİLER

Karkamış İlçesi’nin karşısında bulunan Cerablus’un Suriye tarafına, kontrolü sağlayan IŞİD militanları tarafından mayın döşenerek hendekler kazıldı. Karkamış Belediye Başkanlığı binası ve Karkamış Sınır Kapısı’nın yanındaki 20 metre uzaklıktaki Suriye tarafına kamyonetle gelen 3’ü kadın 7 IŞİD militanı, ilk olarak yer tespiti yaptı.

Grup, daha sonra sınır hattında nöbet tutan askerlerin önünde belirledikleri yerlere mayın döşedi. Silahlı oldukları görülen IŞİD’liler, sınır hattındaki bazı evlerin yanına ise hendek kazdı. Türkiye tarafından çıplak gözle görülen yaşanan bu gelişmeler üzerine sınır hattındaki güvenlik güçleri teyakkuza geçti.

“IŞİD Türkiye sınırına hendek kazıyor”

'IŞİD'liye AFAD kartı verildi mi?'

‘IŞİD’liye AFAD kartı verildi mi?’

Son güncelleme: 17:11 29.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more