Sözcü Plus Giriş

KPSS dalgasının arkasında Fuat Avni’yi deşifre planı çıktı!

KPSS soruşturmasındaki son dalgaya savcının "Fuat Avni" tuzağı damgasını vurdu.

Güncellenme: 09:23, 26/05/2015
KPSS dalgasının arkasında Fuat Avni’yi deşifre planı çıktı!

Asuman ARANCA/ANKARA

Sabah saatlerinde başlatılan KPSS’deki 3.dalga operasyonunda 44 isim hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Ancak hakkında gözaltı kararı bulunan 20 ismin “kaçtığı” öğrenildi. Savcının son operasyonu, öncekilerin aksine UYAP’a geç bildirmesi ise bomba bir detayı ortaya çıkardı.  Son dalga operasyonunun Fuat Avni tarafından yaklaşık 48 saat önce yani UYAP’a bildirilmeden önce sızması tüm gözleri Emniyet’e çevirdi. Gelen bilgilere göre Fuat Avni’nin yeri de tespit edildi. İşte “Fuat Avni deşifresi”nin detayları…

UYAP’A YÜKLENMEDEN FUAT AVNİ YAZINCA GÖZLER EMNİYET’E ÇEVRİLDİ

KPSS soruşturmasını yürüten savcı, Fuat Avni’nin “yerini” tespit etmek için son dalga operasyonunu son ana kadar gizli tuttu. Savcı, önceki dalgaların aksine son operasyonu UYAP’a da geç yükledi. UYAP’a yüklenmeden Fuat Avni’nin “KPSS’de yeni dalga olacak” tweetleri ise savcının ön görüsünü doğruladı.

3. dalga operasyonunun “UYAP’a yüklenmeden önce” Fuat Avni tarafından duyurulmasıyla
sızıntının Adalet Bakanlığı’ndan olmadığı ortaya çıktı. Savcılık, Emniyet içerisindeki köstebeği aramak üzere ayrrı bir soruşturma başlattı.

FUAT AVNİ’NİN YERİ TESPİT EDİLDİ!

Edinilen bilgilere göre Fuat Avni’nin ya da kaynaklarının bulunduğu olası birimler tespit edildi. Soruşturmayı gizli yürüten savcılığın Fuat Avni’ye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

KPSS'de 3.dalga

KPSS’de 3.dalga

Fuat Avni'den seçim öncesi operasyon iddiası!

Fuat Avni’den seçim öncesi operasyon iddiası!

Fuat Avni Erdoğan'ı çıldırtan anketleri açıkladı

Fuat Avni Erdoğan’ı çıldırtan anketleri açıkladı

 

Yayınlanma Tarihi:09:21,