Erdal Gökçen kimdir? (Yargıtay Başkanlığı adayı)

Yeni Yargıtay Başkanı için gözler seçime çevrildi. Peki Yargıtay başkanlığı için aday olan Erdal Gökçen kimdir?

Erdal Gökçen kimdir? (Yargıtay Başkanlığı adayı)

3. Ceza Dairesi Başkanı Erdal Gökçen, 20. Hukuk Dairesi Başkanı Feyzi Altınok, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Ekmekçi, 6. Ceza Dairesi Üyesi Ali Suat Ertosun ile 13. Ceza Dairesi Başkanı İsmail Rüştü Cirit Yargıtay Başkanlığı için aday oldu! Yarın ülke gündemini yapılacak seçimler belirleyecek. Peki Yargıtay başkanlığı için aday olan Erdal Gökçen kimdir işte detaylar…

ERDAL GÖKÇEN KİMDİR?

1951 İnebolu doğumlu olan Erdal Gökçen 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. İstanbul hâkim adayı olarak işe başlayan Erdal Gökçen; İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığının da aralarında bulunduğu çeşitli görevleri üstlenmiştir.

21 Mart 2000 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Erdal Gökçen, 1 Temmuz 2002-30 Kasım 2004 tarihleri arasında Yargıtay Genel Sekreterliği görevinde bulunmuştur. Yargıtay 3. Ceza Dairesi üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 4 Ekim 2010 tarihinde Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanlığına ilk kez 13 Ekim 2014 tarihinde ise ikinci kez seçilmiştir. Fransızca bilen Erdal Gökçen, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...