Sözcü Plus Giriş

Mutlu’ya şarkıları dinletildi

Mutlu Kaya'ya seslendirdiği şarkılar dinletildi.

Güncellenme: 09:17, 23/05/2015
Mutlu’ya şarkıları dinletildi

Bir televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasıyla tanınan ve Ergani ilçesindeki evinde 4 gün önce uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya’nın tedavisi sürüyor.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde ilaçlar kesilerek uyandırma sürecine geçilen Kaya’ya, doktorlarının tavsiyesi üzerine seslendirdiği şarkılar dinletiliyor.

Kaya’nın yeğeni Serhat Denizhan, AA muhabirine, doktorlarının önerisi üzerine Kaya’ya seslendirdiği şarkıların kulaklıkla dinletildiğini söyledi.

“Kötü şeyler düşünmek istemiyoruz. İnşallah teyzem iyi olacak. Bunu canı gönülden istiyoruz” diyen Denizhan, ziyaret ettiği teyzesine onu ne kadar çok sevdiklerini ifade ettiğini anlattı. Mutlu Kaya’nın çok güçlü biri olduğunu vurgulayan Denizhan, şöyle devam etti:

“Teyzeme, yanında olduğumuzu söyledim. ‘Kalk yeğenine ninniler söyleyeceksin’ dedim. Burada çok seveninin olduğunu ifade etmek istedim. Kendi sesinden şarkılar dinleterek beynine sinyal göndermek istedik. İnşallah bu ona iyi gelecek. Mutlu’nun iyi olacağından umutluyum. Çünkü çok güçlü olduğunu biliyorum.”

Bu arada Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Kaya’nın genel durumunda değişiklik olmadığı, solunum cihazına bağlı olarak takip edildiği belirtildi. Kaya’nın bilincinin kapalı olduğu ifade edilen açıklamada, uyandırma sürecinin de devam ettiği bildirildi.