Sözcü Plus Giriş

Nurgül Yeşilçay, kendisine tecavüz ettiği gereçkçesiyle Nurettin Gider’i öldüren Nevin Yıldırım’a müebbet hapis cezası verilmesine Twitter’da sert tepki gösterdi. Nurgül Yeşilçay; eşlerini, sevgililerini öldüren erkeklerin, “namusum için öldürdüm” dedikleri için ya da mahkemede hakim karşısına takım elbise ile çıktıkları için iyi hal indirimi almaları ve birkaç yıl hapis cezasına çarptırılmalarına rağmen, sevgilisini öldüren kadının müebbet almasına tepki gösterdi.

Kadınlara pozitif ayrımcılık yapılacaksa başka türlü olmasını isteyen Nurgül Yeşilçay, Twitter hesabından şunları söyledi: “Erkek tecavüz edip edip iyi hal indirimi alırken kadınlar tecavüzcüsünü öldürdüğünde ya hapishanede çürüyor ya da ölümü göze alıyor.

Eğer pozitif ayrımcılık yapacaksanız pembe otobüsle değil kadına böyle bi durumda müebbet vermeyerek yapsanıza. Naapalım yollu mu olalım?!!!” yazdı.

NURGÜL YEŞİLÇAY’IN TEPKİ GÖSTERDİ DAVA

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde yaşayan Nevin Yıldırım, kendisine tecavüz ettiği gerekçesiyle akrabası Nurettin Gider’i öldürdü. Olaydan sonra, elinde kesik başla köy meydanına inen kadın, “Namusumu temizledim” diye bağırdı. O zamanlar özellikle kadınların sosyal medyadan destek çıktığı Nevin Yıldırım’a ceza verilmemesi bile gündeme geldi. Ancak davanın savcısı Osman Çabuk cinayetin “tecavüz” yüzünden olmadığını ve ikili arasında 3 yıllık bir ilişki bulunduğunu kaydetti. Bu gelişme üzerine Nevin Yıldırım müebbet hapisle cezalandırıldı. Bu karara tepkiler de gecikmedi.