Sözcü Plus Giriş

Şiddetli yağış uçuşları da etkiledi!

İstanbul'da etkili olan şiddetli yağış, Atatürk Havalimanı'ndaki bazı seferlerde aksamalara neden oldu.

Güncellenme: 23:07, 07/05/2015
Şiddetli yağış uçuşları da etkiledi!İstanbul’da şiddetli yağmur ve fırtına, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılan seferlerde aksamalara neden oldu.

İstanbul'da şiddetli yağış!

İstanbul’da şiddetli yağış!

İstanbul’da saat 20.30’dan itibaren etkisini gösteren şiddetli yağış ve fırtına, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yapılan seferlerde aksamalara neden oldu.
Gökgürültülü sağanak yağış nedeniyle hava sahasında etkili olan, ‘CB’ (kümülonimbus) olarak adlandırılan, kötü hava koşullarına ve yıldırımlara yol açan elektrik yüklü bulutlar, Atatürk Havalimanı’na inecek uçakları olumsuz etkiledi.

İstanbul'da üç ilçede elektrikler kesildi

İstanbul’da üç ilçede elektrikler kesildi

Şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı’na inmesi gereken 14 uçak, Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’na yönlendirildi.

Bu arada, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçakların kalkışına, şiddetli yağışın ve fırtınanın etkili olduğu 12 dakika boyunca izin verilmezken, fırtınanın etkisini kaybetmesinin ardından saat 21.20 sıralarında uçuşlar yeniden normale döndü.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Ali Genç, Twitter’dan yaptığı açıklamada, İstanbul’daki sağanak yağışın THY uçuşlarını etkilediğini belirterek, Atatürk Havalimanı’na iniş yapılamadığı için uçaklar başka havalimanlarına yönlendirilmektedir dedi.

İstanbul'da üç ilçede elektrikler kesildi

İstanbul’da üç ilçede elektrikler kesildi

İstanbul'da şiddetli yağış!

İstanbul’da şiddetli yağış!

Yayınlanma Tarihi:21:57,