Sözcü Plus Giriş

Üniversitelinin acı sonu

Tunceli'de Pülümür Çayı kıyısında kaçan topun peşinden çaya giren üniversiteli boğuldu.

Güncellenme: 17:05, 22/05/2015
Üniversitelinin acı sonu

Tunceli’de Pülümür Çayı kıyısında piknik yaparken oynadıkları kaçan topu almak için suya giren Tunceli Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Erkan Serince, boğularak can verdi.

2 kepçe operatörü gölette boğuldu

2 kepçe operatörü gölette boğuldu

Tunceli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencileri piknik yapmak için bu sabah saatlerinde merkeze bağlı Kutuderesi Köyü’nde Pülümür Çayı kıyısına gitti. Burada piknik yaparak eğlenen öğrencilerin oynadığı top çaya düşünce, Tarih Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Erkan Serince topu almak için suya girdi. Serince, girdiği çayda suya kapılınca arkadaşları da onu kurtarmak için büyük caba harcadı. Ancak akıntıya kapılan Serince, gözlerden kaybolunca arkadaşları jandarma ve AFAD ekiplerinden yardım istedi.

Henüz 13 ve 14 yaşındaydılar

Henüz 13 ve 14 yaşındaydılar

Olay yerine gelen AFAD dalgıçları saatlerce süren yaptıkları aramada, Serince’nin cesedini kaybolduğu yere 7 kilometre mesafedeki Söğütlüçeşme Mevkii’nde su kıyısında buldu. Serince’nin cesedini gören arkadaşları olay yerinde sinir krizleri geçirirken, güçlükle sakinleştirildiler. Serince’nin cesedi daha sonra otopsi yapılmak üzere Tunceli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma olayla ilgili başlattığı soruşturmaya sürdürüyor.
TUNCELİ, (DHA) –