Sözcü Plus Giriş

Ayşe Hatun Önal; Radyo Müzik stüdyolarında Refik Sarıöz'ün konuğu oldu. Programda öne çıkan başlıklar şöyle;

“Ricky Martin kur yaptırıyor”

“Ricky Martin ile düet yapmak çok güzel, heyecan verici bir duygu. Sonuçta dünyanın en yakışıklı adamı. Klip çekemedik, Martin O ses Avustralya'nın jurisi olduğu için biz oraya gidecektik fakat çok uzak ve zamansızlıktan gidemedik. Avrupa'ya geçecek yakında, orada buluşmak daha mantıklı geldi. Şarkıyı ayrı stüdyolarda okuduk. Bizi Sony music buluşturdu. Ricky Martin, Adios şarkısına 5,6 ülkeden belirlediği kişilerle düet yapnaya karar vermiş. Kadın olarak da bir tek beni seçmiş. Türkiye'deki Sony'den seçenekleri göndermişler, onlar da Ayşe Hatun ile çalışalım demişler. Beni apar topar stüdyoya götürdüler. Hayatımda hiç duymadığım bir şarkıyı söylemeye çalıştım. Normalde o stüdyodan kaçmam gerekirdi. Allah'a sığındım okudum. Belki şarkıyı sadece ben kendim okuyacağım. Ricky Martin belki yazın konsere gelebilir, orada beraber okuruz. İspanya'ya gelme durumu var orada buluşabiliriz. Martin'i çok yakışıklı buluyorum, kur yaptırıyor. Ona bir tane de ben doğuracağım.”

“Vur kaç yapıyorum”

“Şarkılarım hep zirvede ve artık zirveyi bırakmayacağım. Sürekli ara verdiğim için çok eleştiriliyordum ben de bombardıman yapmak istedim. Bir kaç ay sonra yeni şarkılar da geliyor. Çok güzel bir albüm geliyor müzikseverlere müjde verebilirim. Yaz öncesinde 5 şarkılık, yaz sonrasında 5 şarkılık bir albüm yapacağım. Vur kaç yapıyorum. Ben iyi bir müzik dinleyicisiyim, kendime hep amatör gözüyle bakıyorum. Dinleyicilere daha güzel bir şey yapmak istiyorum. İnsanların bir sound'u tutturup hep aynı şeyi yapıyor olması müzik dinleyicilerine saygısızlık. Hep eleştirdiğim şeyi kendim yaparsam bu ikiyüzlülük olur. O yüzden hep daha farklı, yeni şeyler sunmayı hedefliyorum.”

“Kendi işimin efendisiyim”

“Bence modellik de şarkıcılık da güzel ama şarkıcılık da istediğim gibi at koşturabiliyorum. Bu sene yine bir kaç defileye çıkarım, kampanya çekerim. Modellik, başkasının gelip beni yönlendirdiği bir iş. Müzik alanında besteyi yapıyorum istediğim gibi klip çekiyorum kendi işimin efendisiyim. Modellik de çok güzel meslek, düşünsene yoğurt yiyerek para kazanıyorsun.”

“Bestelerime kıyamıyorum”

“Bestelerimi başkalarıyla paylaşmayı düşünüyorum aslında ama kıyamıyorum. Güm güm şarkımı geçen sene başkasına vermiştim sonra kıyamadım geri aldım. Bir kaç aranjör arkadaşım kızdı, güzel şarkı sen oku dediler. Sonra aradım özür diledim geri aldım. Alper ve Onur ile yazdığımız ortak şarkılar var belki onlardan birini verebiliriz. Aklım gelip gidiyor, bir sabah kalkıp şarkılarımı veriyim diyorum sonra kendim okuyayım diyorum.”

“Kreatif insanların odaklanma sorunu var”

“Okulu bıraktım, yetenekli insanlarda böyle bir şey var aslında. Kreatif tarafı yüksek insanların odaklanma sorunu vardır. Eğitim ezbere dayalı, o hiç bana göre değil. Ben bir kere deneme çekimine gittim, senaryoyu okumadım. Erkek bir oyuncuyla deneme çekimi yapıyoruz, ayaklarıma bakmaya başladı. Niye ayaklarıma bakıyorsun dedim. Meğerse senaryo gereği öyleymiş.”

Yayınlanma Tarihi:13:50,