Sözcü Plus Giriş

Leonardo DiCaprio ile ‘Tufan’dan Önce’

Birleşmiş Milletler Barış Elçisi Leonardo DiCaprio iklim değişikliğiyle mücadele projesi kapsamında National Geographic ile ortaklaşa yürüttüğü yeni belgeseli yayınlandı. Belgeseli Türkçe altyazılı olarak Sözcü.com.tr'de bu müthiş belgeseli izleyebilirsiniz!

Güncellenme: 10:47, 06/03/2017

Belgesel; dünya insanlarını, gezegeni kurtarmak için yapılabilecek basit ama etkili çözümlerlerle ilgili bilgilendirirken iklim değişilikliğinin önlem alınması gereken bir konu olduğunun farkında olan liderleri desteklemeye teşvik ediyor. Leonardo DiCaprio, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde toplumun her tabakasından farklı bireylerin nabızlarını tutarak Dünya'nın bugünü ve yarını ile ilgili detayları tutkulu olduğu kadar pragmatik bir pencereden servis ediyor.

‘Tufan'dan Önce'de iklim değişikliği ile ilgili görüşleri alınan ABD Başkanı Barack Obama, ABD eski Başkanı Bill Clinton, ABD Genel Sekreteri John Kerry, Birlemiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve Papa Francis'in gibi ünlü figürlerin yanında NASA araştırmacıları, çevre aktivistleri, tanınmış bilim insanları, topluluk liderleri ve kendini doğayı korumaya adamış bireylerin satır arası notlarına yer veriliyor.

Filmin yapımcılığını Leonardo DiCaprio, Brett Ratner, James Packer ve Martin Scorsese üstlenirken, yönetmen koltuğunda Fisher Stevens'ı görüyoruz.

Yayınlanma Tarihi:12:12,