Gaziantep’te 810 bin TL’lik yeni logo heyecanı!

Gaziantep Belediyesi'nin yeni logosu yaklaşık 810 bin TL'ye mâl olmuş.

Gaziantep’te 810 bin TL’lik yeni logo heyecanı!

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleli açtığı “logo yarışmasını” bir Amerikalı şirket kazandı. Bu logo için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından yaklaşık 810 bin TL çıktı.

Gaziantep’in metropol ilçelerinden olan Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne 4982 Sayılı “Bilgi Edinme Kanunu” dayanarak yönelttiği yazılı soruya yanıt geldi.

gaziantephaberler’in edindiği bilgiye göre; Gaziantep Büyükşehir belediyesi genel Sekreter yardımcısı Fikret Murat Tural tarafından verilen yanıtta “2015/ 123513” numaralı ihale kayıt numarası verildi.

810 MİLYAR LİRA

Buradan hareket eden CHP’li Meclis üyesi Uğur kalkan, ” Sonuç İlanı. Gaziantep Küresel Marka Şehir Filibizite Raporunun hazırlanması işi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi”yazılı ihale ilamına ulaştı.İlanda yaklaşık maliyetin; 810.100,00 TRY olarak yazıldığı görüldü.

AMERİKAN ŞİRKETİNE VERİLDİ

Sonuçta ihaleyi 18.04.2015 tarihinde 270.000,00 USD doları karşılığında; bir ABD şirketi olan ” I MEAN IT CREATİVE , İNC” adındaki şirket kazandı. Bu da eski para birimimize göre tam 810 Milyar Lira’ya tekabül ediyor.

KOL BÖREĞİ

Gaziantepliler tarafından ” Üçte biri yenmiş Kol Böreğine” benzetilen kentin yeni logosu için bu kadar bedel ödenmesi kentte tartışılmaya devam ediyor.