Gökçek Nazlıaka karşısında kaybetti

Gökçek, Aylin Nazlıaka hakkında “beyanları ile şeref ve vakarlarına saldırı” iddiasıyla açtığı tazminat davasını kaybetti.

Gökçek Nazlıaka karşısında kaybetti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkında “beyanları ile şeref ve vakarlarına saldırı” iddiasıyla açtığı tazminat davasını kaybetti. 13. Asliye Hukuk Mahkemesi 30 bin liralık davayı reddetti.

Foto: DHA – Gökçek, Aylin Nazlıaka hakkında “beyanları ile şeref ve vakarlarına saldırı” iddiasıyla açtığı tazminat davasını kaybetti.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 25 Mart 2015'te yaptığı bir basın açıklamasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in “Ankara'nın taşını toprağını sattığını, kendisine ve yakın çevresine bir rant sağlamaya çalıştığını, kendi cebini doldurduğunu kişisel hırsları uğruna Ankaragücü'nü batırdığını, sokakları otoparka dönüştürdüğünü, Kızılırmak suyunu şebeke suyu olarak kullandığını” söylemişti. Nazlıaka, Gökçek hakkında bazı yolsuzluk iddialarında bulunmuş, “Yolsuzluk Gökçek'in fıtratında var” demişti.

Foto: DHA –

Bu açıklamasının ardından Gökçek avukatları aracılığı Nazlıaka hakkında manevi tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde Gökçek'in bu sözler nedeniyle acı ve elem duyduğu, kamuoyu nezdinde küçük düşürüldüğü belirtilerek, 30 bin lira manevi tazminat talep edildi.

13 Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davaya tarafların avukatları atıldı. Mahkeme, yapılan duruşmada Gökçek'in açtığı manevi tazminat davasını reddetti.