HDP`li Yıldırım: Sayın Davutoğlu`nun ruhlar aleminde bir seyrangaha çıktığını görüyoruz

HDP`li Yıldırım: Sayın Davutoğlu`nun ruhlar aleminde bir seyrangaha çıktığını görüyoruz

HDP`li Yıldırım: Sayın Davutoğlu`nun ruhlar aleminde bir seyrangaha çıktığını görüyoruz

Nursima KESKİN ANKARA, (DHA) – HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun Mardin`de açıkladığı `Terörle Mücadele Eylem Planı`nı eleştirerek "Bu plana bakıldığında Sayın Davutoğlu`nun adeta ruhlar aleminde bir seyrangaha çıktığını görüyoruz" dedi.

"OSMANLI ATALARININ RUHUNU BİR KENARA BIRAKMIŞ MOĞOLLARIN RUHUNU ÖRNEK ALMIŞSINIZ"

HDP Milletvekili Yıldırım, Meclis`te düzenlediği basın toplantısında Başbakan Davutoğlu`nun Mardin`de açıkladığı `Terörle Mücadele Eylem Planı`nı gündeme getirdi. Yıldırım, `Kürdistan` kelimesinin Osmanlı ve Selçuklularda kullandığını bildirerek Davutoğlu`nun açıkladığı eylem planında çelişkiler olduğunu ileri sürdü. HDP`li Yıldırım, "Osmanlılar ve Selçuklular zamanında Kürdistan birkaç kez eyalet olarak resmiyette yerini almıştır. Sizin atalarımız dediğiniz Osmanlılar ve Selçuklular bu ismi kullanmış mıdır kullanmamış mıdır? Tabi ki cevabı evettir. Atatürk bu ismi kullanmış mıdır? Evet. Meclis tutanaklarına bakın. Nerede kaldı bu atalarınızın ruhu nerede kaldı şimdi temsil ettiğiniz ruh. Siz Selçuklu, Osmanlı atalarının ruhunu bir kenara bırakmış Moğolların ruhunu örnek almışsınız. Bugünkü hükümetin ve hükümeti yönetenlerin de atalarıdır Moğollar. Moğollar Cizre`yi 27 gün kuşatma altında tutmuşlardır. Bu 27 gün Cizre halkı direnişin en alasını göstermişti. Galiba siz Moğolların bu parçalayıcı ruhunu bugün Cizre`de yeniden diriltiyorsunuz. Cizre`de çağdaş Moğol ruhunu yeniden diriltmekten çekinmemektesiniz" diye konuştu.

"KENDİSİNE TAVSİYEM BİR AN EVVEL SOMUT ALEME DÖNÜN"

HDP`li Kadri Yıldırım, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Bu plana bakıldığında Sayın Davutoğlu`nun adeta ruhlar aleminde bir seyrangaha çıktığını görüyoruz. Konuşmasında `Medine ruhu, Sultan ruhu, Ahmed-i Hani ruhu, Moğolların parçalayıcı ruhu` diyor. Ruhlar aleminde bir seyir halinde olduğunu görüyoruz. Kendisine tavsiyem bu soyut ruhlar aleminden bir an evvel çıkarak somut aleme dönün. Ruhlar aleminden çık ve somut dünyada yeniden oku bu ruhları ve bir daha yorumla"

"KESİN SONUÇLARINI BEKLEMEK LAZIM"
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...