Şehit polis memuru Dündar'ın memleketinde yas (2)

Şehit polis memuru Dündar'ın memleketinde yas (2)

Şehit polis memuru Dündar'ın memleketinde yas (2)

ŞEHİT ZAZACA AĞITLARLA TOPRAĞA VERİLDİ 

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lıların düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Diyarbakırlı polis memuru Murat Dündar, binlerce kişinin katılımıyla baba ocağı Çüngüş’ün Aydınlı Köyü’nde, Zazaca ağıtlarla toprağa verildi.

Şehit polis Murat Dündar’ın cenazesi akşam saatlerinde memleketi Çüngüş İlçesi’ne bağlı Aydınlı Köyü’ne onlarca araç konvoyu ile getirildi. Diyarbakır Vali Yardımcısı Taner Bircan, polis ve askerler ile yakınlarının katıldığı cenaze töreninde, şehit polis memuru Murat Dündar’ın ablası Makbule Yeşilçınar, şehidin 2 yaşındaki kızını kucağına alarak, "Bu bana kardeşimin emanetidir. Kardeşim sen ölmeseydin ben öleydim. O açken bana su getirmeyin" dedi. 

KAHROLSUN PKK SLOGANLARI 

Köydeki okul önünde kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi omuzlara alınarak köy mezarlığına götürüldü. Bu sırada bir grup, 'Kahrolsun PKK' sloganları attı. Şehit Dündar’ın naaşı daha önce hayatını kaybeden anne ve babasının mezarının yanında toprağa verildi. 

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Aydınlık Köyü’ndeki hemen her eve Türk Bayrağı asılırken, şehit naşının toprağa verilmesinin ardından vatandaşlar, köyde kurulan taziye evine geçerek şehit yakınlarına başsağlığı diledi. 

DHA