Son Dakika: Bakan Eroğlu: Kökü dışarıda hain bir girişim

Bakan Eroğlu: Kökü dışarıda hain bir girişim

Bakan Eroğlu: Kökü dışarıda hain bir girişim

 ORMAN ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin yalnız hükümeti devirmeye yönelik olmadığını, milleti parçalamak, bölmek ve ülkeyi Suriye gibi karışık bir hale getirmek için yapıldığını söyledi.
İzmir'den Balıkesir'e Orman Genel Müdürlüğü'ne ait bir helikopterle gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcıyı makamında ziyaret etti. Valilik bahçesine mavi sedir fidanı diken Bakan Eroğlu, daha sonra Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Murat Acu, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir milletvekilleri, Mahmut Poyrazlı, Kasım Bostan, Ali Aydınlıoğlu ve Sema Kırcı ile birlikte basın toplantısı yaptı. Balıkesir'deki yatırımlar hakkında bilgiler veren Eroğlu, darbe girişimini ve hainleri lanetledi. Eroğlu, darbe girişiminde Türk Milleti'nin dimdik ayakta durduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Menfur saldırı teşebbüsünü lanetliyorum. Milletimiz darbe girişimi karşısında dimdik ayakta durdu. Milletimizin feraseti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liyakati, başbakanımız, bakanlar kurulunun kararlılığı, ayrıca bütün siyasi partilerin darbeye karşı durmaları, medyanın bu konuda çok güzel dik duruş sergilemesi neticesinde darbe girişimi akamete uğradı. Belki tarihimizdeki en alçak, en kanlı darbe girişimidir bu. Bir grup Mehmetçik diyemeyeceğimiz asker elbisesine bürünmüş hain terör örgütü mensupları böyle bir girişim yaptı. Darbe sadece hükümeti devirmeye yönelik değildi. Bu darbe milleti parçalamak, adeta bu milleti Suriye gibi karmakarışık, bölünmüş bir duruma sokmak için yapılan bir girişimdi. Kökü dışarıda büyük hain bir hareketti. FETÖ denilen hainin planladığı darbe girişimi böylece akamete uğradı. Fakat milletimiz meydanlarda nöbete devam ediyor. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci talimatı ile İstanbul'da Pazar günü yapılacak muhteşem bir mitingle artık vatandaşlarımız evlerine çekilecek. Nöbetler evlerde devam edecek."
BALIKESİR'E 543 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Bakan Eroğlu, daha sonra Çayderesi Rekreasyon Alanı'nın temelini atacaklarını, Devlet Su İşleri (DSİ) ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 19 tesisin temel atma ve açılış törenine katıldı. Törende konuşan Veysel Eroğlu, temelini attıkları 13 tesisin ve açılışını gerçekleştirdikleri 6 tesisin 543 milyon liraya mal olduğunu, tesislerin Balıkesirlilere ve ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi. Eroğlu, "Kuvayı Milliye şehrine, İstiklal ateşinin yakıldığı bu kahraman şehre büyük yatırımlar gerekir. Biz de 543 milyon TL'lik bir temel atma, açılış merasimiyle geldik" dedi.
Bakan Eroğlu, temelini attığı tesislerin bir an önce bitirilmesi ve hizmete girmesi için müteahhitlerden söz aldı, protokol imzaladı. Orman köylülerine kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) kredi sertifikalarının dağıtım merasimi yapıldı. Bakan Eroğlu; törene katılan, milletvekilleri, belediye başkanları, kaymakamlarla birlikte, düğmeye basarak toplu temel atma ve açılışı gerçekleştirdi. Bakan Eroğlu, törenin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'u makamında ziyaret etti.
'PARALEL MAĞDURU POLİSLERİZ GÖREVİMİZİ GERİ İSTERİZ' PANKARTI
Toplu açılış ve temel atma töreni sırasında, emekli polis olduğunu iddia eden bir kişi tören alanında ailesiyle birlikte, "Paralel mağduru polisleriz görevimizi geri isteriz" yazılı pankart açtı. Genç bir kızın elinde de "Yiğitliğin destanıdır Köroğlu. Paralel mağduru polisleriz. Bizleri duy Sayın Bakanım Eroğlu" yazılı pankartı gören sivil polisler hemen müdahale etti.

DHA

Loading...