Yalova Haberi: Şehit polis, Yalova'da gözyaşlarıyla uğurladı

Şehit polis, Yalova'da gözyaşlarıyla uğurladı

Şehit polis, Yalova'da gözyaşlarıyla uğurladı

ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi'ndeki Çevik Kuvvet Grup Amirliği'ne PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen intihar saldırısında şehit düşen polis memuru 43 yaşındaki Abdulhamit Kaya'nın cenazesi, Yalova’da gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Cenaze törenine, aslen Ardahanlı olan ve uzun süredir Çiftlikköy’de yaşayan babası Necip ve annesi Sündüz Kaya, yakınları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, ilçe kaymakamları, belediye başkanları ile binlerce kişi katıldı.
Şehit Kaya’nın cenazesi, Şırnak’tan havayolu ile Kocaeli’ye oradan da karayolu ile helallik alınmak üzere Yalova’nın Çiftlikköy İlçesi'ndeki baba evine getirildi. Şehit Kaya’nın cenazesi, burada helallik alındıktan sonra cenaze arabasıyla Yalova Merkez Camii’ne getirildi. Cenaze törenine katılmak için Yalova’ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bekar olan şehidin babası Necip ve annesi Sündüz Kaya’ya başsağlığı dileklerinde bulundu.
Cenazenin başında duran şehit yakınları, Kaya’nın şehit olduğu gün yeğeni Yunus Kaya’nın da akademiyi bitirip polis olup yemin ettiğini söyledi. Şehidin yakınları, "Biri gitti diğeri geldi. Bu toprakları kimse bölemeyecek, parçalayamayacak. Evlatlarımızı bu yolda feda etmeye her zaman hazırız. Hiç sevinmesinler, dik durmaya da devam edeceğiz" dedi.
Şehit Kaya’nın cenazesi, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Gazipaşa Caddesi üzerinden araçla geçerken vatandaşlar da 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganı attı ve tekbir getirdi.
Şehit Kaya’nın cenazesi, ardından Yalova Polis Şehitliği’nde toprağa verildi.

DHA

Loading...