Anneler günü ne zaman kutlanacak? Anneler günü hediyesi tavsiyeleri 2016

Anneler günü yaklaştı, anneler günü ne zaman? Anneler günü için hediye önerileri ve anneler günü kutlama tavsiyeleri...

Anneler günü ne zaman kutlanacak? Anneler günü hediyesi tavsiyeleri 2016

Mayıs ayının gelmesiyle Anneler Günü heyecanı başladı, mayıs ayının ikinci pazarında kutlanan Anneler Günü bu sene 8 Mayıs 2016 tarihine denk geliyor. Anneler Günü’nün yaklaşmasıyla beraber hediye ve Anneler Günü için kutlama planları akla gelen başlıca konular oldu. Anneler Günü’nde ne hediye alınabilir? Anneler Günü için nasıl bir kutlama planı hazırlanabilir? Anneler Günü nasıl ortaya çıktı? Anneler Günü’yle ilgili ayrıntılar haberimizin devamında…

ANNELER GÜNÜ HEDİYE TAVSİYELERİ

Anneler Günü’nün en önemli konularından biri de hediye konusu, birçok kişi Anneler Günü’nde ne hediye alacağını düşünmekte. Anneler Günü’nde klasikleşmiş hediyeler olarak, çiçek, çikolata, kıyafet, takı, mücevher gibi hediyeler sıralansa da gelişen teknolojiyle anneler de değişti ve farklı hediye tercihleri de ortaya çıkmaya başladı. Farklı markalar yaptıkları kampanyalarla Anneler Günü’ne özel fırsatlar sunmaya başladı, çeşitli küçük ev aletlerinin yanı sıra, cep telefonu, tablet bilgisayar, kol saati gibi ürünlerle hediye arayanların aklına girmeye çalışan markalar, %70’lere varan Anneler Günü indirimleri uygulamakta.

ANNELER GÜNÜ KUTLAMA PLANLARI

Anneler Günü annelerin sadece bir hediyeyle anılmadığı, annelere güzel bir gün geçirmek için özel planların da yapıldığı bir kutlama günü olarak da önem taşımakta. Mayısın ikinci haftasında havaların da ısınmaya başlamasıyla Anneler Günü için özel kutlama planları açık havaya taşınmakta. Bazı lokantalar tarafından sunulan özel kahvaltı teklifleri, tur firmaları tarafından düzenlenen günlük turları gibi farklı etkinliklerle Anneler Günü daha renkli şekilde kutlanabilmekte.

ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Anneler Günü için hazırlanmış bir kutlama pastası. Üzerinde İngilizce olarak “Anneler günü kutlu olsun!” yazmaktadır. Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.