Sözcü Plus Giriş

YGS soruları açıklandı mı? ÖSYM’den duyuru!

Yüz binlerce aday üniversiteye geçişin ilk basamağı olan YGS sınavına büyük bir umutlar girdiler. Peki, YGS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

10:32 -
YGS soruları açıklandı mı? ÖSYM’den duyuru!

Üniversiteye geçişin ilk adımı olan YGS dün ÖSYM tarafından gerçekleşti. YGS’ye giren adaylar artık “Soru ve cevaplar ne zaman açıklanacak?” sorusunun cevabını merak ediyorlar. Tam da bu konu hakkında ÖSYM’den bir duyuru geldi. İşte o duyuru…

YGS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM’DEN DUYURU

13 Mart 2016 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2016-YGS) tüm sınav merkezlerinde sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Bu yıl, geçen yıldan farklı olarak YGS soruları ve cevaplarını içeren Master Kitapçık, PDF formatında 14 Mart 2016 tarihinde yayımlanmak üzere bazı gazetelerle dün saat 14.00'te paylaşılmıştır.

Ancak gazetelere verilen Master Kitapçığın, 13 Mart 2016 Pazar günü öğleden sonra telif haklarına aykırı bir şekilde internet üzerinden bazı adresler ile sosyal medyada da paylaşıldığı tespit edilmiştir.

2016-YGS soru ve cevaplarının yer aldığı Master Kitapçık, 14 Mart 2016 tarihinde ÖSYM internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more