Sözcü Plus Giriş

Mugabe ortaya çıktı, keyfi yerinde

Zimbabwe'de yaşanan gerilim ve askerin müdahalesi sonrasında akıbeti muamma olan Mugabe'nin ilk fotoğrafları yayınlandı. Zimbabwe'nin önde gelen gazetelerinden Herald, Mugabe'nin Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı'yla çekilmiş fotoğraflarını bastı.

Sozcu.com.tr
20:43 -
Mugabe ortaya çıktı, keyfi yerinde

Zimbabwe Devlet Başkanı Robert Mugabe, kabinesinin iki bakanı ve Genelkurmay Başkanı’yla birlikte Güney Afrikalı heyetle bir araya geldi.

mga

Askerler televizyonda yaptıkları açıklamada, Mugabe’yi değil “çevresindeki suçluları” hedef alacaklarını açıklamışlardı.

İLGİLİ HABERAfrika'da tanklar sokağa çıktıAfrika'da tanklar sokağa çıktı
Zimbabwe’de ev hapsinde olan 93 yaşındaki Mugame’nin Harare’deki “Mavi Çatı olarak bilinen evinde kaldığı ve istifa etmeyeceği bugün kendisine yakın kaynaklar tarafından aktarılmıştı.mugabeeAskeri darbe sonrasında Herald’ın websitesinde Mugabe, General Constatino Chiwenga, Savunma Bakanı Sydney Sekeramayi ve İçişleri Bakanı Kembo Mohadi ile birlikte görüntülendi.mugabe1Fotoğraflarda Güney Afrikalı yetkililer arasında İçişleri Bakanı Bongani Bongo ve Savunma Bakanı Mapisa Nqakula da yer alıyor.

zz
Son güncelleme: 21:26 16.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more