Trump Yönetimi’ne kafayı yediren kare!

Donald Trump'ın yemin töreni ile selefi Barack Obama'nın ilk yemin törenini kıyaslayan fotoğraf, yeni Washington Yönetimi'ni adeta çileden çıkardı.

Trump Yönetimi’ne kafayı yediren kare!

Önce bizzat Trump, ardından Beyaz Saray Sözcüsü, şimdi de Beyaz Saray Özel Kalemi, fotoğraf nedeniyle medyaya yüklendi.

Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Reince Priebus, “Başkanı gayrimeşru kılmak için bir takıntı var. Oturup buna tahammül göstermeyeceğiz” dedi.

Trump ABD'yi nasıl yöneteceğinin sinyalini ilk gününde verdi! İlginizi Çekebilir Trump ABD'yi nasıl yöneteceğinin sinyalini ilk gününde verdi!

ABD medyasında yayınlanan karşılaştırmalı fotoğrafta, Trump’ın yemin törenine, Obama’nınkinden çok daha az katılım olduğu net bir şekilde görülüyordu.

DİŞİMİZİ TIRNAĞIMIZA TAKARAK SAVAŞACAĞIZ

Fox News Sunday’e konuşan Priebus, “Medya ilk günden seçimi gayrimeşrulaştırmak için konuşuyor” derken, Trump Yönetimi’nin böylesi haberlerle “her gün dişini tırnağına takarak savaşacağını” ifade etti.

Trump dün CIA’in Virginia’daki karargâhına yaptığı ziyarette, yemin törenine katılanların sayısının “Bir buçuk milyon gibi göründüğünü” söylerken, herhangi bir delil sunmadı.

Politico’nun haberine göre; Trump’ın yemin törenini izlemeye tahminen 800 bin kişi geldi. Obama’nın ilk dönemine başladığı 2009 yılında ise bu rakam 1.8 milyondu.

GAZETECİLERE HAKARET ETTİ

Trump, medyayı CIA ile arasında kavga çıkarmaya çalışmakla suçlarken, gazeteciler için “yeryüzündeki en şerefsiz insanlar arasındalar” ifadesini kullandı.

Yemin törenine bir buçuk milyon kişinin katıldığını savunan Trump, medyada yer alan 250 bin rakamını “ipe sapa gelmez medyanın haberleri” olarak nitelendirdi.

Obama-Trump arasındaki fark... Sadece birkaç saniye yetti! İlginizi Çekebilir Obama-Trump arasındaki fark... Sadece birkaç saniye yetti!

Trump’ın bu açıklamalarının ardından Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer da gazetecileri suçladı.

Medyayı yemin törenindeki coşkuyu azaltmaya çalışmakla suçlayan Spicer, bunun utanç verici ve yanlış olduğunu öne sürdü.

Spicer, “Bu, şimdiye kadarki en geniş katılımlı yemin töreniydi” dedi.

Günün en çarpıcı karelerinden biri! İlginizi Çekebilir Günün en çarpıcı karelerinden biri!

Söz konusu karşılaştırmalı fotoğrafları kullanan birçok ABD’li yayın kuruluşu, Spicer’ın beyanını eleştirdi.

New York Times, Spicer’ın açıklamalarını “yalan iddia” olarak değerlendirirken, “Başkanlığın ilk günlerinde, hakareti ve kini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor” ifadesini kullandı.

CNN ve ABC News de detaylara girerek, Spicer’ın iddiasını çürüttü.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...