Trump zenginlerle buluştu ilk büyük hamlesini anlattı!

Washington'ta Kongre binasında yapılan törenle yemin ederek ABD'nin 45. Başkanı olan Donald Trump, ilk toplantısını iş dünyasının önemli isimleriyle yaptı ve onlara ilk büyük hamlesini anlattı.

Trump zenginlerle buluştu ilk büyük hamlesini anlattı!

20 Ocak’ta yemin ettikten sonra yerleştiği Beyaz Saray’da düzenlediği kahvaltıda 12 CEO’ya özel sektör üzerindeki düzenleme maliyetlerini yüzde 75 oranında azaltacağını anlatan Trump, vergileri de önemli ölçüde düşürmeyi planladıklarını söyledi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, iş dünyasının önemli isimlerini Washington’da ağırlayan ABD’nin çiçeği burnunda yeni Bşkanı Donald Trump, Ford’dan Mark Fields, Dell’den Michael Dell ve SpaceX’ten Elon Musk gibi isimlere ev sahipliği yaptı. Trump kahvaltıda yaptığı açıklamada, “Orta sınıf ve şirketler için vergiyi çok büyük bir oranda keseceğiz. Ve asıl büyük olan şey, ki beni de şaşırttı, mevzuat maliyetlerini de büyük oranda hafifleteceğiz. Neredeyse yüzde 75, hatta yüzde 75’ten de fazla oranda azaltabiliriz” ifadelerini kullandı.

Trump'dan flaş karar! O ortaklıktan ayrıldı İlginizi Çekebilir Trump'dan flaş karar! O ortaklıktan ayrıldı

SINIR VERGİSİ UYARISI

ABD’nin yeni başkanı, aynı zamanda iş insanlarına eğer istihdamı ABD dışına taşırlarsa “sınır vergisi” uygulayacakları uyarısında da bulundu

Trump Yönetimi'ne kafayı yediren kare! İlginizi Çekebilir Trump Yönetimi'ne kafayı yediren kare!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...