Zarrab’ın birçok daireye sahip olduğu Bella Park’ta işler durgun

Reza Zarrab'ın 47 daireye sahip olduğu Büyükçekmece'deki Bella Park sitesi boş daire ve dükkandan geçilmiyor. Civardaki emlakçılar sitede aylardır kiralanmayan mülkler olduğunu söyledi.

Zarrab’ın birçok daireye sahip olduğu Bella Park’ta işler durgun

ABD’de yargılanan ve şu sıralar tanık sıfatıyla ifade veren Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlığına geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında ‘yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk' iddiasıyla el konuldu. Yaklaşık 300 milyon liralık gayrimenkule sahip olan Reza Zarrab’ın, 62 haneli İstanbul Büyükçekmece’deki Bella Park sitesinde 47 daire ve iş yeri bulunuyor.

‘AYLARDIR KİRAYA VERİLEMİYOR’

Sozcu.com.tr’ye konuşan civardaki emlakçılar Bella Park Sitesi içinde yer alan dükkanların aylardır kiraya verilemediğini söylüyor. Nedenini ise çok yüksek kira rakamlarına ve Zarrab’ın son dönemde açılan davalar olabileceğini belirtiyorlar. Bu sitede daire fiyatları ve kiraları ne kadar sorumuza ise yetkililer şu şekilde cevap verdi; “Ortalama sitenin içerisindeki daireler 3+1 şeklinde ve 350 bin TL 400 bin TL civarında satılıyor. Daire kiralar ise ortalama 1200 TL” ifadesini kullandılar.

lsi1 Reza Zarrab'ın mal varlığına ne olacak? İlginizi Çekebilir Reza Zarrab'ın mal varlığına ne olacak?

EV SAHİBİNİZ KİM?

Sozcu.com.tr olarak Bella Park Sitesi’nde oturan bir kiracı ile konuştuk. Site içerisinde kiracı olarak oturan kişiye ‘Ev sahibiniz kim? diye sorduk. Kiracı “yabancı” diyerek cevap verdi. Peki ismi ne?, Nerede  yaşıyor? dediğimizde ise kiracıdan “Iraklı” cevabını aldık.

kls Artık Reza Zarrab için koşmayacak İlginizi Çekebilir Artık Reza Zarrab için koşmayacak

BÜYÜKÇEKMECE’DE 47 DAİRE

Zarrab'ın en dikkat çeken gayrimenkulleri arasında yer alan  47 daire ve dükkanları Büyükçekmece'de yer alıyor. Tapuda, Gürpınar Mahallesi 959 ada 9 parsel üzerinde 2 bin 184 metrekarelik alanda kurulan Bella Park Sitesi'nde 47 adet daire (birkaç tanesi dükkan) Zarrab'ın üzerine tapulu. Toplam 62 adet dairenin yer aldığı sitede tam 47 gayrimenkulü bulunan Zarrab, bu daireleri 22 Kasım 2011 tarihinde üzerine tescil ettirdi. Turgut Özal Caddesi ile Göztepe Caddesi'nin kesiştiği noktada yer alan sitenin ismi, Zarrab'ın eski şirketlerinden Bella'nın isminden esinlenmiş.

kls
İŞTE ZARRAB'IN MAL VARLIĞI
Yaklaşık 300 milyonluk gayrimenkule sahip olan Reza Zarrab'ın mal varlığı; İstanbul Boğaz'ında Kanlıca'da iki adet yalının sahibi olan Sarraf'ın Kandilli'de bir köşkü bulunuyor. 12 milyon dolar değerinde ‘Challenger 300′ tipli özel jeti, 1 milyon 50 bin lira değerindeki Nazmi Ziya'nın ‘Kendi Evi' tablosu, Büyükçekmece'de 47 adet dairesi, 1 milyon 850 bin değerindeki yazlığı; yine İstanbul'da 4 milyon liralık dairesi, Bakırköy'de üç süper lüks dairesi, Metroport Busidence Plaza'da iki ofis katı, Tuzla'da fabrikası bulunuyor.