Asena Melisa Sağlam isyan etti: Tacizler sürüyor

Pendik'te minibüste şort giydiği için saldırıya uğrayan Asena Melisa Sağlam kamuoyunun gündemine oturdu. Sağlam için sosyal medyada destek kampanyaları başlatıldı. Ancak talihsiz kızın Sözcü'ye açıkladığı detay mide bulandırdı. Asena Mesila Sağlam, kendisine destek mesajı atanların yüzde doksanının erkek olduğunu, bunların büyük kısmının da 'taciz içerikli mesaj atanlar' olduğunu söyledi. Melisa "Gelen mesajların birçoğu 'yaşadıklarına çok üzüldük'le başlıyor, 'tanışalım mı' ile devam ediyor" diye isyan etti.

Asena Melisa Sağlam isyan etti: Tacizler sürüyor

İstanbul Pendik’te üniversite öğrencisi Melisa Sağlam, geçen çarşamba günü AVM’ye gitmek için bir minibüse bindi. Yolculuk sürerken hemen arka koltukta oturan Ercan Kızılateş isimli şahıs yerinden kalkarak Melisa Sağlam’ın kafasına tokat attı. Kızılateş “Bu ne biçim kıyafet. Ramazanda böyle giyinilir mi? Böyle giyinmeye utanmıyor musun?” diye de bağırdı. Olayın ilk şokunu atlatan genç kız “Sen ne diyorsun ya” diye ayağa kalkarak kendini savunmaya çalıştı ancak şahsın saldırıları devam etti. Ercak Kızılateş, “Ahlaksız, o…pu” diyerek Sağlam’ın çenesine yumruk atıp minibüsten aşağı indi. Olay sonrası araçta bulunan diğer yolcular tarafından sakinleştirilmeye çalışan genç kız hemen karakola giderek şahıstan şikayetçi oldu.

İŞTE İĞRENÇ SALDIRI ANI

 

Sağlam hukuki mücadelesinin yanında kamuoyu kampanyası da başlattı. Nar Kadın Dayanışması genç kıza sahip çıktı ve adliyeye gelerek suç duyurusu için ona destek oldu. Sağlam yaşadıklarını “Sol çenemde aniden bir ağrı hissettim. Çünkü cama çarptım. Kök dişim kırıldı. Saçımı tuttu çekti. Kafamı eğip yumruk attı. Yumruktan sonra ben yere düştüm. Yardım bekledim. Kimse gelmedi. Şoför arkasını dönüp izliyordu.. Kaçtı, kimse gitmedi peşinden” diye anlattı.

FOTO:SÖZCÜ - Ercan Kızılateş taciz suçundan serbest kaldı ancak hakkında başka bir suçtan kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu için tutuklandı.

FOTO:SÖZCÜ – Ercan Kızılateş taciz suçundan serbest kaldı ancak hakkında başka bir suçtan kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu için tutuklandı. Kızılateş’in uyuşturucu suçundan da sabıkasının olduğu öğrenildi.

SAVCI TALİMAT VERDİ

Saldırı ile ilgili soruşturma başlatan savcılık, saldırgan şahsın gözaltına alınması için talimat verdi. Dün akşam saatlerinde gözaltına alınan saldırgan Kızılateş ‘saldırı’ suçundan önce serbest bırakıldı. Ancak hakkında başka bir suçtan kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu için tutuklanarak cezaevine gönderildi. Başsavcılık ise bugün ‘saldırı’ suçundan Kızılateş için yeniden gözaltı kararı verdi. Yani Kızılateş için genç kıza saldırı suçundan hukuki süreç de devam edecek.

FOTO:DHA - Melisa sosyal medya üzerinden taciz edildiğini söyledi.

FOTO:DHA – Melisa sosyal medya üzerinden de taciz edildiğini söyledi.

İSYAN ETTİ: YÜZDE 90’I ERKEK…

Yaşadığı iğrenç saldırı ile gündeme gelen Asena Melisa Sağlam ise bugün vicdanları sızlatan bir başka detaya dikkat çekti. Genç kız, kendisine yönelik sosyal medyada tacizlerin başladığını açıkladı. Sağlam twitter hesabından “Yani destek olanlara teşekkür ediyorum da ‘haberi görüp tanışmak istedim’ diyenlere anlam veremiyorum. Destek mesajı atanların yüzde doksanı erkek. Kendi hemcinslerinden utandıklarından mı bu yoğunluk yoksa kadınların beraberlik eksikliğinden mi?” diye yazdı. Sözcü’ye de konuşan genç kız “Şoktayım… Böyle bir olaydan sonra hâlâ sosyal medyadan da olsa taciz edilmek yaşadıklarımın bir kanıtı gibi. Gelen mesajların birçoğu ‘yaşadıklarına çok üzüldük’le başlıyor. Tanışalım mı ile devam ediyor” diye isyan etti. Saldırganın bir başka suçtan da olsa cezaevinde olduğunu hatırlatan kız ‘adaletin tecelli etmesini diliyorum’ diye konuştu.

Şortlu kıza saldıran şahıs için gözaltı kararı çıktı ama o zaten cezaevindeymiş! İlginizi Çekebilir Şortlu kıza saldıran şahıs için gözaltı kararı çıktı ama o zaten cezaevindeymiş!