Burası Atatürk Havalimanı! British Airways ‘elektronik cihaz yasağı’nı başlattı

Önce ABD'nin başlattığı arkasından İngiltere'nin devam ettiği cep telefonu dışındaki tüm elektronik aletlerin kabinde taşınma yasağının ilk uygulaması bugün İstanbul Atatürk Havalimanı'nda, İngiltere merkezli havayolu şirketi British Airways'in (BA) Londra'ya giden uçağında başlatıldı. Üstelik bu didik didik arama uçağa binilen son noktaya kadar sürdü. Uygulamanın THY'de ne zaman başlayacağı ise merak konusu...

Burası Atatürk Havalimanı! British Airways ‘elektronik cihaz yasağı’nı başlattı

ABD Yönetimi İstanbul’un da aralarında bulunduğu 10 kentten yapılan direkt uçuşlara elektronik cihaz yasağı getirmiş, haberi doğrulayan Türk Hava Yolları ‘Bize henüz bilgi resmen ulaşmadı’ açıklaması yapmıştı.

ABD'den Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 8 ülkeye yasak! İlginizi Çekebilir ABD'den Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 8 ülkeye yasak!

BA yetkilileri bu sabah saat 10.00’da İstanbul’dan Londra’ya giden BA-675 sefer sayılı uçak yolcularına bir gün önceden iletişim cihazları aracılığı ile ulaştıklarını ve birkaç yolcu dışında büyük çoğunluğun cihazlarını evlerinde valizlere koyduklarını söylediler.

THY: Elektronik eşya yasağı bilgisi ulaşmadı,uygulama normal İlginizi Çekebilir THY: Elektronik eşya yasağı bilgisi ulaşmadı,uygulama normal ingiliz8802

Uygulamanın bu sabah başlamasının dün akşam Londra’da gerçekleşen terör saldırısı ile ilgisi olmadığın belirten bir BA Yetkilisi, ” Biz programımızı iki gün önceden yaptık. Uygulama kararını bu sabah başlatmadan önce tüm yolcularımıza ulaştık ve kendilerini bilgilendirdik. Bu nedenle de bir sıkıntı ile karşılaşmadık” dedi.

Türkiye'den ABD'ye tomografi cihazı teklifi İlginizi Çekebilir Türkiye'den ABD'ye tomografi cihazı teklifi ingiliz8803

Güvenlik aramasının Gözen Güvenlik şirketi elemanları tarafından yapılan BA’nın Londra’ya giden 90 yolcusununrı bilet ve pasaport işlemlerinin ardından uçağa binecekleri köprülerin bulunduğu salonda da el bagajı aramasında geçirildi.

ABD, aralarında İstanbul Atatürk Havalimanının da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havalimanından, İngiltere ise Türkiye dahil 6 ülkeden gelen direkt uçuşlarda kabin içine dizüstü ve tablet bilgisayarla normalden büyük cep telefonlarının alınmasının yasaklandığını açıklamıştı. DHA

ingiliz8801

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...