Kılıçdaroğlu’nun avukatı gözaltına alındı! (Celal Çelik kimdir, kaç yaşında, neden gözaltına alındı?)

Celal Çelik gözaltına alındı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçardoğlu'nun avukatı olan Celal Çelik, başkent Ankara'da emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. Peki Celal Çelik kimdir, neden gözaltına alındı?

Kılıçdaroğlu’nun avukatı gözaltına alındı! (Celal Çelik kimdir, kaç yaşında, neden gözaltına alındı?)

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Ankara’da gözaltına alındı. Siyaset dünyasına bomba gibi düşen haber sonrası vatandaşlar Celal Çelik kimdir, neden gözaltına alındı sorularının cevaplarını arıyor. İşte detaylar…

NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

FETÖ’nün avukatlık yapılanması ile ilgili soruşturma kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlarından biri olan Celal Çelik, Ankara’da Emniyet ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı’nın iddiasına göre CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi de olan Çelik’in  STV, Bugün gibi kanalların Digitürk’ten çıkarılması üzerine aboneliğini iptal ettirdiği ve MİT TIR’larının durdurulması ile ilgili olarak söz konusu dönem Kılıçdaroğlu’nun eski başdanışmanlarından Fatih Gürsul ile çok sık sayıda görüştüğü iddia edildi.

CELAL ÇELİK KİMDİR? (CHP İNTERNET SİTESİ)

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Çelik, 1999 yılında hâkimlik sınavını kazanıp Kadıköy Hâkim Adayı olarak göreve başladı. Sonrasında sırasıyla;

2001 – 2005 yıllar arasında Isparta merkez hâkimi
2005 – 2007 yılları arasında Kırıkkale/Delice Hâkimi ve İlçe Seçim Kurulu Başkanı
2007 – 2008 yılları arasında Çankırı/Çerkeş Hâkimi
2008 – 2011 yılları arasında Yargıtay Tetkik Hâkimi olarak görev yaptı.

12 Eylül 2010’da yapılan referandum sonrasında hakimlikten istifa etti.

İstifa ettikten kısa bir süre sonra CHP ve Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını üstlendi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...