Sözcü Plus Giriş

‘Eğitim Fakültelerinde önce Şehit Kubilay anlatılırdı’

Halk TV’de duayen gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası’nda konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Menemen’de Şeyh Sait isyanında şehit edilen Asteğmen Kubilay’ın eğitim fakültelerindeki önemini anlattı.

Güncellenme: 22:49, 22/12/2017

Programın konuğu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemdeki konulara değinirken, asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı da unutmadı. Eğitim fakültesi mezunu olduğunu belirten Akşener, öğretmen olarak askerliğini Asteğmen olarak yapan Mustafa Fehmi Kubilay'ı 23 Aralık 1930'da katledilişinin yıl dönümünde anarak, eğitim fakültelerinde Atatürk'ün askeri Şehit Kubilay'ın anlatılarak yetiştirildiklerini söyledi.

İlginizi ÇekebilirMeral Akşener'den Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklamasıMeral Akşener'den Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması
foto: sözcü

foto: sözcü

Akşener, “Okuduğum kız öğretmen okulunda bize ilk önce Şehit Teğmen Kubilay anlatılırdı ki bu Cumhuriyet’in kuruluşuna, varlığına itiraz edenlerin neleri göze alabileceğini öğrenelim, bilelim. Bunları bilerek köy okullarına gittiğimiz zaman ona göre öğretmen olalım. Ona göre çocukları eğitelim ve Cumhuriyet öğretmeni olarak davranalım” ifadelerini kullandı.

foto: sozcu

foto: sozcu

foto: sozcu

foto: sozcu

İlginizi Çekebilir'Bittin sen kehvede okey çevrilirken söylenir''Bittin sen kehvede okey çevrilirken söylenir'
foto: sozcu

foto: sozcu

Yayınlanma Tarihi:22:28,