İzmirli kadınlardan Derya ve Seray’a destek

İzmir'de 'Kıyafetime Karışma Platformu' üyesi kadınlar Derya Kılıç ve Seray Gürer'e destek vermek amacıyla eylem yaptı. Kılıç ve Gürer Alsancak Semti'nde motosikletli iki kişinin tacizine uğradıktan sonra yardım istedikleri polisin de fiziksel saldırısına maruz kaldıklarını belirtmişti.

İzmirli kadınlardan Derya ve Seray’a destek

Kıbrıs Şehitleri Caddesi ÖSYM binası önünde toplanan ‘Kıyafetime Karışma Platformu’ üyesi yaklaşık 20 kadın, Alsancak Semti’nde motosikletli iki kişinin tacizine uğradıktan sonra yardım istedikleri polisinde de fiziksel saldırısına maruz kaldıklarını belirten Derya Kılıç ve Seray Gürer için eylem yaptı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Eyleme o gece polis memurunun saldırısına uğrayan Derya Kılıç da katıldı. Yaşadıklarını eyleme katılanlara anlatmak isteyen Kılıç, göz yaşlarına hakim olamayınca konuşamadı.

resimid_3817592

“POLİSLER HAKKINDA İŞLEM YAPILMASINI İSTİYORUZ”

Grup adına basın açıklamasını okuyan Sennur Garip, “Ayşegül Terzi, Melisa Sağlam, Canan Kaymakçı, Çağla Köse ve son olarak Derya ile Seray için kıyafeti için saldırıya uğrayan kadınlar için buradayız. Derya ve Seray geçtiğimiz günlerde Alsancak’ta yürürken, iki erkek tarafından tacize uğradı. Daha sonra yardım istedikleri polis tarafından ‘Bu kıyafetle size az bile yapmışlar’ sözleri ile darp edildi. Arkadaşlarımızı darp eden polis memurları hakkında biran önce işlem yapılmasını istiyoruz. Kadınlara dayatılan onu giyme, orada yürüme, böyle kahkaha atma sözleri bizlere darp olarak cinayet olarak geri dönüyor. Yaşam tarzımıza yönelik söylem ve uygulamalardan yasal düzenlemelerden derhal vazgeçilmelidir” dedi.

resimid_3817588

Basın açıklamasının ardından grup olaysız dağıldı. DHA