Sözcü Plus Giriş

Jülide Sarıeroğlu’ndan ilk açıklama

Yeni açıklanan kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atanan Jülide Sarıeroğlu, görevi Mehmet Müezzinoğlu'ndan devraldı. Devir-teslim töreninde konuşan Sarıeroğlu "Hem kadın hem sendikacı harekette kadınların daha fazla yer alması için çaba sarf ettik. Önümüzde 180 günlük bir eylem planı olacak. Herkesin desteğini bekliyorum" dedi.

null
Güncellenme: 15:15, 20/07/2017
Jülide Sarıeroğlu’ndan ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün öğle saatlerinde Ak Saray’da Başbakan Binali Yıldırım’ı kabul etti. 2 saat süren görüşmede yeni kabine masaya yatırıldı.  Görüşmenin ardından Başbakan Yıldırım, yeni hükümet kabinesini açıkladı. Kabineye 6 yeni bakan geldi, 5 bakanın da yeri değişti.  Dün başlayan devir-teslim törenleri bugün de sürdü.

İlk olarak  Başbakan Yardımcılığına getirilen Fikri Işık, görevi Numan Kurtulmuş’tan devraldı. Aynı dakikalarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atanan Jülide Sarıeroğlu da görevi Mehmet Müezzinoğlu’ndan devraldı. Devir-teslim töreninde konuşan Sarıeroğlu “Hem kadın hem sendikacı harekette kadınların daha fazla yer alması için çaba sarf ettik. Önümüzde 180 günlük bir eylem planı olacak. Herkesin desteğini bekliyorum” diye konuştu.

İlginizi ÇekebilirNuman Kurtulmuş, görevini Fikri Işık'a devrettiNuman Kurtulmuş, görevini Fikri Işık'a devretti

Sarıeroğlu şunları söyledi; “Hepinizi hürmetle selamlıyorum. Önümüzdeki dönemin hayırlarla sürmesini temenni ederek sözlerime başlamak istiyorum. Kapsama alanı çok geniş, 80 milyon vatandaşımızın hem dününü hem bugününü ilgilendiren, insana dokunan bir bakanlığın sorumluluğunu aldığımın bilincinde olduğunu belirtmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki zorlu dönemde de desteklerini esirgememesini rica ediyorum. Birçok çalışma arkadaşımızı da tanıyorum. 26 sene sonra tekrardan bir kadın bakanla bakanlığımız buluşmuş olacak. Bu anlamda da sorumluluğumun çok yüksek olduğunu biliyorum. Bizler siyasette kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almaları için çok büyük çabalar sarfettik. Rabbim mahçup etmesin. Makamlar mevkiler geçici, bunun bilincinde olan bir insanım” dedi.

 

İlginizi ÇekebilirYeni Bakan Sarıeroğlu'nun tweetleri sosyal medyayı salladı... Hesabını kapattı!Yeni Bakan Sarıeroğlu'nun tweetleri sosyal medyayı salladı... Hesabını kapattı!

 

İlginizi ÇekebilirBaşbakan Binali Yıldırım yeni kabineyi açıkladı... 11 koltuk değişti...Başbakan Binali Yıldırım yeni kabineyi açıkladı... 11 koltuk değişti...
Yayınlanma Tarihi:10:18,