Eski başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu intihar etti! Yavuz Yılmaz kimdir? Yılmaz hakkında merak edilenler…

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz 38 yaşındayken hayatını kaybetti! Peki Yavuz Yılmaz kimdir? Yavuz Yılmaz'ın intihar ettiği açıklandı. Haberi ABD'de alan Mesut Yılmaz apar topar Türkiye'ye dönüyor. Yavuz Yılmaz kaç yaşında ve nerede doğdu? İşte intihar ettiği söylenen Yavuz Yılmaz'la ilgili merak edilenler

Eski başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu intihar etti! Yavuz Yılmaz kimdir? Yılmaz hakkında merak edilenler…

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Yavuz Yılmaz Beykoz Konaklarında ölü bulundu. Yavuz Yılmaz’ın intihar ettiği açıklandı. Komşular ifadesinde bir el silah sesi duyduklarını söylediler. Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Mesut Yılmaz kimdir? İşte ayrıntılar..

Korumalar yaptığı açıklamada: Çilingir kapıyı açtığında kendisini şakağından vurulmuş halde bulduk. Silah başucundaydı” dediler. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekiplerinin incelemeleri üzerine Yavuz Yılmaz’ın hayatını kaybettiğini belirlendi.  Polis diğer ihtimallere karşı kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

YAVUZ YILMAZ KİMDİR?

Yavuz Yılmaz 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. 38 yaşındadır. Ankara TED Koleji mezunudur. The American International School-Salzburg ve George Washington University’ ‘da okumuştur. Yılmaz’ın Beykoz Konakları’nda intihar ettiği iddia edildi. Üniversite eğitimini ABD'de tamamlayan Yavuz Yılmaz, yurda döndükten sonra Coca Cola'nın dağıtımını almıştı. İnşaat işleriyle de ilgilenen Yavuz Yılmaz son olarak kardeşi Hasan Yılmaz ile Nişantaşı'nda açtığı Çin lokantası ile gündeme gelmişti.

OLAY YERİNDEN KARELER

yavuzyilmazic

VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNDE

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da olay yerinde incelemelerde bulundu.

mesut yılmaz sözcü ile ilgili görsel sonucu

Mesut Yılmaz kimdir?

48., 53. ve 55. Hükümetinin Başbakanı, Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı ve Rize Milletvekili Mesut Yılmaz kimdir? Ahmet Mesut Yılmaz ya da amcalarının soyadı ile Akçal. Aslen Rize Çayeli Çataldere/Cimil köyünden. 1947 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdi. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat1972-1974 yılları arasında Almanya’nın Köln Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde yüksek lisans çalışması yaptı. Bölümü’nden mezun oldu.

1975-1983 yılları arasında kimya, tekstil ve ulaştırma sektörlerinde, çeşitli özel şirketlerde yönetici olarak görev aldı. 1983 yılının Mayıs ayında kurulan Anavatan Partisi’nde kurucu üye ve Genel Başkan yardımcısı oldu. Aynı yıl Kasım ayında yapılan genel seçimde Rize Milletvekili seçildi.

Bakanlık görevi

Birinci Turgut Özal hükümetinde enformasyondan sorumlu devlet bakanlığına atandı ve hükümet sözcülüğü yaptı. 1986 yılında Kültür ve Turizm Bakanı oldu. Bu dönemde Türkiye-Federal Almanya ve Türkiye-Yugoslavya Ekonomi Karma Komisyonları’nın başkanlığını yürüttü.

29 Kasım 1987 seçimlerinde yeniden Rize Milletvekili seçildi. İkinci Özal hükümetinde Dışişleri Bakanlığına atandı. Mesut Yılmaz, Yıldırım Akbulut Hükümeti’nde de üstlendiği bu görevden 20 Şubat 1990’da istifa etti.

Genel Başkan Yılmaz

15 Haziran 1991 tarihinde yapılan Anavatan Partisi Büyük Kongresi’nde Genel Başkanlığa seçildi. Kurduğu hükümet 5 Temmuz 1991 günü TBMM Genel Kurulu’nda güvenoyu aldı. 20 Ekim 1991 günü yapılan genel seçimlerden sonra Ana Muhalefet Partisi lideri olarak çalışmalarını sürdürdü.

Yılmaz, 24 Aralık 1995’te yapılan genel seçimler sonrası Anavatan Partisi ile Doğru Yol Partisi tarafından oluşturulan 53.Hükümetin Başbakanı olarak görev yaptı. 20 Haziran 1997 tarihinde 55. Hükümeti kurmakla görevlendirildi. ANASOL-D hükümetinde Başbakanlık yaptı.

21. dönemde yine Rize’den milletvekili seçilen ve 18 Nisan seçimlerinden sonra DSP, MHP, ANAP koalisyonunda yer alan Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Partisinin 3 Kasım 2002 seçimlerinde aldığı oy oranı yüzünden görevinden istifa etti.