Sözcü Plus Giriş
GALERİ 30 yıl boyunca cinsel tacizde bulunmadığı kadın oyuncu neredeyse kalmamış! 18 Ocak 2018 19:33
1 Lupita Amondi Nyong'oWeinstein hakkındaki son cinsel taciz suçlaması da '12 Yıllık Esaret' filmindeki rolüyle 2014'te Oscar'a layık görülen oyuncu Lupita Nyong'o'dan geldi. New York Times için bir makale kaleme alan Nyong'o kariyerinin başlarında Weinstein'ın kendisine sektörde yardım etme karşılığında cinsel ilişki teklif ettiğini açıkladı.Weinstein'ın ABD'deki evinde kendisine masaj yapmasını istediğini, bunu kabul ettiğini ancak daha sonra Weinstein'ın çeşitli tekliflerini reddettiğini açıklayan Oscarlı oyuncu "Bana eğer bir oyuncu olmak istiyorsan bu tarz şeyleri yapmayı kabul etmem gerektiğini söyledi" dedi. Nyong'o Oscar aldıktan sonra Weinstein'ın kendisine rol teklifleriyle geldiğini ancak bunları reddettiğini de aktardı.
2 Eva Green 37 yaşındaki Green'in oyuncu olan annesi Marlene Jobert katıldığı bir radyo programında, Green'in 2010 ve 11 yılları arasında Weinstein'ın tacizlerine maruz kaldığını açıkladı. Jobert, Weinstein'ın Paris'te bir otelde kaldığı sırada Green'i odasına davet ederek cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi ve ‘kızım bu canavarın pençelerinden kaçmayı başardı' ifadesini kullandı.
3 Judith GodrecheFransız oyuncu, Weinstein’ın kendisine zorla masaj yapmaya çalıştığını ve 1996’da manzara izleme bahanesiyle Cannes’taki odasına gelmesi konusunda baskı yaptığını anlattı.
4 Louisette GeissOyuncu, Weinstein ile bir gece buluştuklarını ve sapık yapımcının ona ‘eğer beni mastürbasyon yaparken seyredersen sana rol için yeşil ışık yakarım’ dediğini, bunun üzerine hemen orayı terk ettiğini anlattı.
5 Lea SeydouxWeinstein’ın tacizine uğradığını ileri sürenlerden biri de Fransız oyuncu Lea Seydoux oldu. Guardian'a konuşan Seydoux, birlikte Paris’te bir moda etkinliğine katıldıktan sonra Weinstein’ın bir otele gitmekte ısrar ettiğini söyledi. Fransız oyuncu, “Hayır demek zordu çünkü o çok güçlü. Ben oyuncuyum, o yapımcı” dedi. Seydoux, “Bu hiçbir zaman işle ilgili olmayacaktı. Başka niyetleri vardı. Bunu görebiliyordum. Tüm gece boyunca benimle flörtleşip bana gözlerini dikti, sanki bir et parçasıymışım gibi” diye anlattı. Seydoux, oyuncunun kariyeri hakkında konuştukları sırada bir anda ünlü yapımcının üstüne atlayıp kendisini öpmeye çalıştığını anlattı. Weinstein’ın kontrolünü kaybettiğini söyleyen Seydoux, “1’den fazla denedi. Onu ittim. Sanırım ona direndiğim için bana saygı gösterdi” dedi.
6 Katherine Kendall‘The Swingers’ oyuncusu Katherine, 1993 yılında yapımcının onu evinden bir şey alması gerektiği bahanesiyle yukarı çağırdığını, daha sonraysa ona masaj yapmayı teklif ettiğini anlattı. Buna karşı çıktığını söyleyen Katherine Kendall, Weinstein’ın soyunduğunu ve gitmeye çalışırken onu yakaladığını açıkladı.
7 Lucia EvansEski adıyla Lucia Stoller, 2004 yılında Weinstein’ın kendisini zorla oral seks yapmaya zorladığını anlattı. Bu olayın ardından uzun yıllar travma yaşayan Evans, yapımcının kendisini uzun süre gece yarıları arayıp taciz ettiğini de anlattı.
8 Emily Nestor2014 yılında Harvey Weinstein’la tek günlük bir proje için otelde buluştuklarını Harvey’nin odaya girer girmez kalçalarını ellemeye başlayıp onu tecavüz ettiğini, fakat kendisinin kariyerinde yükselmek için bu tacize göz yumduğunu itiraf etti.
9 Erin O'Connor39 yaşındaki İngiliz Model, Harvey Weinstein’la tanıştığımda 28 yaşımdaydım. O da 64. Dünyanın en ünlü erkeğiydi. Benimle birlikte olmak istediğinde bunu istemeye istemeye kabul ettim. Kariyerimde yükselmek istiyordum. Ve o bunu yapabilecek güçteydi.
10 Kendisinin sinema sektöründe geçirdiği 30 yıl boyunca cinsel tacizde bulunmadığı kadın oyuncu neredeyse kalmamış!Emily Nestor, Lauren O'Connor, Laura Madden, Zelda Perkins, Gutierrez, Lucia Evans, Mira Sovino, Gwyneth Paltrow, Tomi-Ann Roberts, Dawn Dunning, Zoe Brock, Romola Gara, Lauren Sivan, Liza Campbell, Léa Seydoux, Lauren O’Connor, Kate Beckinsale, Florence Darel, Jessica Barth, Sophie Dix, Mimi Haleyi, Eva Green, Elizabeth Karlsen, Heather Graham, Zelda Perkins, Judith Godreche, Lauren Sivan, Claire Forlani, Jessica Hynes, Lysette Anthony,…
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more