Sözcü Plus Giriş

Endonezya’da 6,4 büyüklüğünde deprem

Endonezya’nın Doğu Java eyaletinin kuzeydoğusunda yer alan Situbondo kenti açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda 28 Eylül'de meydana gelen deprem ve tsunamide hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 45'e yükselmişti.

23:30 -
Endonezya’da 6,4 büyüklüğünde deprem

Endonezya Meteoroloji, Klimatoloji ve Jeofizik Ajansı’ndan (BMKG) yapılan açıklamada, merkez üssü Situbondo’nun 61 kilometre kuzeydoğusu olan 6,4 büyüklüğündeki depremin yerin 10 kilometre derinliğinde kaydedildiği bildirildi. Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı. BMKG halkı muhtemel artçı sarsıntılara karşı uyardı.

İLGİLİ HABEREndonezya´da 7.7 büyüklüğünde depremEndonezya´da 7.7 büyüklüğünde deprem

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS) ise Doğu Java’da Sumberanyar kentinin 40 kilometre kuzeydoğusunda 6 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini açıkladı.

ÖLENLERİN SAYISI 2 BİN 45’E YÜKSELMİŞTİ

Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda 28 Eylül’de meydana gelen deprem ve tsunamide hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 45’e yükselmişti. Depremin ardından Dongala ve Palu kentlerini, yüksekliği 3 ila 6 metreye ulaşan tsunami dalgaları vurmuştu.

İLGİLİ HABEREndonezya kabustan uyanamıyor: Deprem ve tsunamiden sonra şimdi de yanardağ patladıEndonezya kabustan uyanamıyor: Deprem ve tsunamiden sonra şimdi de yanardağ patladı

“Pasifik Ateş Çemberi” olarak adlandırılan, deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya’da 26 Aralık 2004’te 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami sonucu bölgedeki diğer ülkeleri de kapsayan geniş bir alanda 230 bin kişi hayatını kaybetmişti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more